Praca oferty pracy dla kreatywnych

Wielkanocn przepisy dania obiadowe ciasta potrawy wypieki

Praca oferty pracy dla kreatywnych

 

praca poswojsku - jak dostać ciekawą ofertę pracy

UWAGA!! NASZE AKTUALNE OFERTY PRACY ZDALNEJ i PRACY BIUROWEJ ZNAJDUJĄ SIĘ NA PORTALU www.poswojsku.info w zakładce O NAS (górne menu)

 

 

WOLNE MIEJSCA PRACY W GDDM&poswojsku.pl - praca dla portali poswojsku

Grafik - informatyk (nr ref. GI_2016)

Spec. ds Promocji (nr ref. SP_2016)

 Specjalista/ka ds. IT informatyk/webmaster (nr ref. SIW_2016)

Spec. ds tłumaczenia treści witryny poswojsku.pl (nr ref. TAN_2016)

Asystenta/ki Menedżera poswojsku.pl (nr ref. AM_2016)

 Spec. ds Promocji swojskich wydawnictw (nr ref. SPSW_2016)

 

 

Bezrobocie a brak zajęcia - Porady dla osób bezrobotnych i tych którzy twierdzą, że nie ma dla nich pracy.

W tej części chciałbym ostrzec Ciebie - drogi czytelniku przed brakiem pracy, rozumianym jako brak zajęcia. No bo przecież możesz być bezrobotny, ale to wcale nie oznacza, że musisz od razu leżeć do góry brzuchem, czekając, aż coś się zmieni i ktoś zaoferuje właśnie Tobie jakieś super zajęcie. Ja mam dla Ciebie zupełnie inną propozycję: jeżeli nie masz pracy znajdź sobie zajęcie. Jakiekolwiek! I to niekoniecznie myślę o czymś płatnym. Ważne jest by pracować. Możesz na przykład zająć się: wsparciem - jako wolontariusz - jakiejś organizacji charytatywnej (czy nawet partii politycznej); zaproponować jakiemuś wybranemu pracodawcy współpracę na zasadzie wolontariatu (docelowo może nawet ten pracodawca w przyszłości zatrudni właśnie Ciebie); pomocą w codziennym życiu chorym (potrzebującym); wysprzątaniem własnego domu; zaopiekowaniem się własnymi (lub cudzymi) dziećmi: potraktowaniem szukania pracy jako PRACY - wstań rano i postępuj tak jakby szukanie pracy było Twoją pracą, i to taką z której jesteś super zadowolony i bardzo ci na niej zależy. Więcej przykładów nie będę przytaczał, bo zasada tutaj jest taka sama: "Jak ktoś chce znaleźć zajęcie - to je znajdzie, jak nie chce - nie znajdzie". Zapewne zastanawiasz się: "Dlaczego miałbym tak właśnie postąpić? I to bez wynagrodzenia!". Twój sprzeciw, wyrażony w obecności przyszłego pracodawcy zapewne by mu się nie spodobał. Czyż nie? Przemyśl ten punkt widzenia. A ja spróbuję wytłumaczyć - jak to działa. Za podjęciem jakiegokolwiek zajęcia przemawiają dwa powody: Twoje dobro - Twojego podejścia do pracy, Dobro Twojego potencjalnego pracodawcy i jego punkt widzenia na osoby bez zajęcia.

Twoje dobro - Twojego podejścia do pracy

Wyobraź sobie, że już ponad rok nie masz pracy ani żadnego zajęcia. Każdy dzień niesie rozczarowanie, smutek i gorycz. Dzień w dzień to samo: tapczan, budka z piwem, spoglądanie na ulicę, rozmowy ze znajomymi o braku pracy i Twojej chęci pracy... Popadasz w odrętwienie. Nie masz ochoty na nic. TRACISZ NAWYKI ZWIĄZANE Z PRACĄ!! Jak mówią specjaliści od rynku pracy:
"Oddalasz się od rynku pracy, a Twój powrót na jego obszar, z dnia na dzień staje się coraz trudniejszy” Łatwo jest wylegiwać się na tapczanie, trudno podnieść, coraz trudniej i otrzymanie w takiej chwili oferty pracy, wcale nie wywoła euforii. Najpierw będzie strach przed nieznanym. Potem obawa, że sobie nie poradzisz. Następnie Twoje odrętwiałe Ja podpowiada, że przecież wcale nie jest teraz, aż tak źle. Więc po co ryzykować? Może lepiej jeszcze trochę poczekać?? Może będzie lepsza oferta i to po drugiej stronie ulicy?
Powyższy opis jest oczywiście nieco przekolorowany (choć zapewne nie względem wszystkich), ale to tylko dlatego, abyś łatwo zrozumiał jak złe dla Ciebie jest nic nie robienie. Ono wprowadza Twoją osobowość w stan odrętwienia i zobojętnienia. A teraz popatrz na to z punktu widzenia pracodawcy. Widzi Twoje dokumenty w sprawie przyjęcie Ciebie do pracy. Szuka ostatniego zatrudnienia i dat z nim związanych, a do głowy przychodzą mu takie myśli:
"Kiedy ostatnio ten człowiek pracował? Rok temu. Ciekawe czy jeszcze pamięta jak się wstaje rano? A czy on jeszcze potrafi przez osiem godzin pracować?".
Spróbuj teraz wyobrazić sobie - siebie samego pracującego jako wolontariusz w organizacji charytatywnej. Tak, masz rację, nie masz pieniędzy. Ale masz zajęcie! Codziennie rano wstajesz w określonym celu. Jesteś komuś potrzebny. To co robisz jest wspaniałe. Dostajesz podziękowania za swoje zaangażowanie. A w swoim CV możesz napisać, że przepracowałeś rok jako wolontariusz. Nie wypadłeś z obiegu (czytaj z rynku pracy). Ciągle na nim jesteś. Masz przyzwyczajenia człowieka zapracowanego (a nie lenia i nieroba). Pomyśl sobie jak zareaguje na taki opis Twój potencjalny pracodawca:
"Ten człowiek nie załamuje się. Nie miał pracy, ale znalazł sobie zajęcie. Znaczy się: jest pracowity! A przecież właśnie takich nam potrzeba. Trzeba z nim porozmawiać." I dostajesz szansę. A nie miałbyś jej być może gdyby nie posiadanie zajęcia i wykazanie pracowitości i zaangażowania.
W szczególności dotyczy to młodych ludzi. Duża z nich kończy szkoły, szuka pracy i spotyka się u potencjalnych pracodawców z zarzutem, że jeszcze nie mają żadnego doświadczenia, a oni poszukują tylko ludzi z doświadczeniem. Młody człowiek myśli:
"Jak mam zdobyć doświadczenie, jak nikt bez niego nie chce mnie zatrudnić?".
A zastanów się młody człowieku, jak zareagowałby Twój potencjalny pracodawca, gdybyś powiedział:
"Nie pracowałem jeszcze nigdzie na etacie, ale posiadam sześciomiesięczne doświadczenie nabyte w promowaniu działalności charytatywnej i poszukiwaniu sponsorów dla organizacji XYZ".
Już nie jesteś człowiekiem bez doświadczenia. A poza tym jesteś człowiekiem pracowitym i na pewno pracodawca poważnie potraktuje Twoją kandydaturę podczas procesu rekrutacji.

PAMIĘTAJ!

Znalezienie sobie zajęcia podczas bycia bezrobotnym, to Twoja inwestycja w lepszą przyszłość. I kto wie czy to nie będzie Twoja najlepsza inwestycja.

 

UWAGA!! NASZE AKTUALNE OFERTY PRACY ZDALNEJ i PRACY BIUROWEJ ZNAJDUJĄ SIĘ NA PORTALU www.poswojsku.info w zakładce O NAS (górne menu)

 

Polski

portal kulinarny utrzymywany jest z reklam

więc bądź wyrozumiały/a

Języki