Jabłkowa pieczeń schabowa smakowita potrawa kulinarna przepis karnawał święta

Jabłkowa pieczeń schabowa smakowita potrawa kulinarna przepis karnawał święta

 

Jabłkowa pieczeń schabowa smakowita potrawa kulinarna przepis karnawał rodzinne święta składniki przepis przygotowanie

 

Składniki niezbędne do przygotowania potrawy: Jabłkowa pieczeń schabowa składniki przepis przygotowanie

1 kg schabu wieprzowego bez kości (lub tzw. „biodrówka”), sól, pieprz, 2 duże jabłka, garść oregano, odrobina majeranku, szczypta bazylii, 1/4 szklanki oleju słonecznikowego, 2 ząbki czosnku,

Przyrządy kuchenne niezbędne do przyrządzenia potrawy:

Jabłkowa pieczeń schabowa

Nóż do cięcia mięsa, nóż do obierania jabłek i czosnku, naczynie żaroodporne, deska do krojenia

 

Przygotowanie potrawy: Jabłkowa pieczeń schabowa

 

 

Jabłka i czosnek obieramy i tniemy w cienkie talarki.

Schab wieprzowy tniemy na talarki, posypujemy je odrobiną soli i pieprzu. Do naczynia żaroodpornego nalewamy 1 szklanki oleju słonecznikowego. Talarki schabowe, każdy oddzielnie moczymy obustronnie w oleju. Następnie układamy je w naczyniu żaroodpornym (jak na załączonych zdjęciach) tak, aby otrzymać cały kawał mięsa (jak przed pocięciem na talarki). Pomiędzy talarki wkładamy dwa plastry jabłka i jeden plasterek czosnku. Całość posypujemy dokładnie oregano oraz nieco - majerankiem i bazylią. Z wierzchu i po bokach na posypanym mięsie układamy plastry jabłka, tak aby pokryć całość mięsa.

Naczynie żaroodporne wraz z zawartością wkładamy do pieca na około 45-50 minut, pożądaną temperaturę pieca ustawiamy na 200 stopni.

W trakcie pieczenia mięsa, możemy przygotować makaron, tak aby smakowitą pieczeń jabłkową podać z makaronem. Jako dodatek proponuję surówkę z kiszonej kapusty „doprawioną” tartą marchewką i odrobiną cukru lub kiszone ogórki - przepis znajdziesz na poswojsku.pl: Dania obiadowe - przepisy.

SMACZNEGO! A jest do czego Jabłkowa pieczeń schabowa to jedna z najsmaczniejszych potraw mięsnych jaką jadłem w swoim życiu, mam nadzieję, że i Ty się o tym wkrótce przekonasz.

 Jabłkowa pieczeń schabowa smakowita potrawa kulinarna przepis karnawał święta Jabłkowa pieczeń schabowa smakowita potrawa kulinarna przepis karnawał święta                   

Zobacz w bocznym menu podobne artyuły do: Jabłkowa pieczeń schabowa smakowita potrawa kulinarna przepis karnawał święta

Polski

Języki