Bajka w TV czy książeczka dla dzieci

Wielkanocn przepisy dania obiadowe ciasta potrawy wypieki

Bajka w TV czy książeczka dla dzieci

 

SŁOŃCE


Dzieci uwielbiają bajki. Kiedyś bajka kojarzyła się z formą czytaną. Babcie i mamy brały dzieci na kolana i czytały bajeczki. Dziś na słowo bajka dzieci siadają przed telewizorem lub komputerem. Obecnie dzieci od najmłodszych lat spędzają bardzo dużo czasu przed rożnego rodzaju odbiornikami. Kolorowy obraz i dźwięk przyciągają uwagę maluchów zatrzymując ich przy bajkach przez długi czas. Dziś bajka stała się w niektórych domach „opiekunką” maluchów. Kiedy to rodzice są zagonieni obowiązkami dnia codziennego i nie mają czasu by poświęcić czas swoim pociechą najłatwiejszą metodą by je czymś zająć jest włączenie im bajki. Wybór bajek jest ogromny. Zarówno telewizja poprzez kanały typowo bajkowe jak Internet czy bajki wydawane na płytach DVD to prawdziwy raj dla dzieciaków. Wszystko jest dobrze do póki taka forma spędzania czasu przez malucha nie przybiera formy nałogu.

 

Bajka w TV czy książeczka dla dzieci

Dzieci szybko się przyzwyczajają przez co bajka staje się jedynym zajęciem jakie ich interesuje. Wszelkie zabawki idą wtedy na bok, dzieci nie bawią się z rówieśnikami, nie rozwijają swoich talentów w pracach manualnych tylko zamykają się w sobie i żyją w świecie wyimaginowanym, bajkowym wraz z bohaterami ulubionych odcinków. Warto zwrócić tutaj również uwagę na fakt, iż często dzieci same dobierają sobie bajki przełączając kanały bez dozoru rodziców. Wtedy dziecko może natrafić na różności jakie oferuje telewizja. Dziecko pozostawione samo przed komputerem lub telewizorem z pilotem w ręku to nie jest dobry pomysł. Wiele z bajek zawiera w swojej treści dużo agresji i drastycznych scen przez co dzieci oglądające bajki niedostosowane do swojego wieku mogą się bać, mieć lęki albo zacząć zachowywać się agresywnie. Jak więc widać wszystko jest dobrze do póki bajki w TV oglądane są z umiarem i pod kontrolą rodziców.

 

Bajka w TV czy książeczka dla dzieci

Mimo tych wszystkich udogodnień jakie daje bajka w TV nie zapomnijmy o tym jak cenne jest czytanie dziecku bajek. Książeczka nigdy nie powinna być zastępowana kreskówką lub bajką na DVD. Książeczki dla dzieci rozwijają Bajka w TV czy książeczka dla dzieci MIŚwyobraźnie dziecka. Powiększają zasób słownictwa oraz są doskonałą formą spędzania czasu z najbliższymi. Czytanie dziecku pozwala mu się odprężyć, wyciszyć i poznać świat w przystępny, zrozumiały dla niego sposób. Gdy dzieci są już większe i same potrafią składać wyrazy i zdania pozwólmy by to one czytały a my słuchajmy. Jest to bardzo ważne dla dziecka kiedy wie, że jest słuchane i może pochwalić się, że tak dużo już potrafi. Oczywiście tak jak z bajkami w TV trzeba i książki dobierać do wieku dziecka. By ich treść była zrozumiała i interesująca. Zarówno bajka w TV jak i bajeczka czytana przez rodziców to ciekawa forma spędzania czasu przez malucha. Nie zapominajmy o tym i urozmaicajmy dzieciom czas rożnymi formami zabaw, tak by były w przyszłości osobami zaradnymi i kreatywnymi, potrafiącymi radzić sobie w życiu. Tak wiele właśnie daje dziecku bajka.
 

Bajka w TV czy książeczka dla dzieci

Jesli masz wolną chwilę zagraj w grę : http://www.poswojsku.pl/rozrywka/gry.html

Zobacz w menu podobne artykuły do: Bajka w TV czy książeczka dla dzieci

Polski

Wigilia Boże Narodzeni składniki przepisy przygotowanie potraw wypieki ciasta ciasteczka wypieki baby mazurki

Przygotowanie smakołyków Wigilia Boże Narodzeni przepisy na świąteczne potrawy

Wigilia Boże Narodzeni tradycyjne obyczaje świąteczne

portal kulinarny utrzymywany jest z reklam

więc bądź wyrozumiały/a

Języki