Dlaczego warto ćwiczyć? Sport- zdrowy sportowy styl życia

Wielkanocn przepisy dania obiadowe ciasta potrawy wypieki

Dlaczego warto ćwiczyć? Sport- zdrowy sportowy styl życia

Wszyscy znamy powiedzenie "ruch to zdrowie" - sportowy styl życia. Ale czy aby wiemy co oznacza ten sportowy - zdrowy styl życia? A czy rozumiemy, że warto ćwiczyć dla naszego własnego zdrowia? Tutaj właśnie nasuwają się wątpliwości - stereotypy Polaków:

  • Sport - to tylko w telewizji
  • Zdrowie - piwko i inne procenty nam je zapewnią
  • zdrowy styl życia: piwo, pilot, telewizor

Dlaczego warto ćwiczyć? Sport- zdrowy sportowy styl życia

Sport - dlaczego warto ćwiczyć? Zdrowy - sportowy styl życia

Często pod natłokiem codziennych obowiązków i zajęć dodatkowych zapominamy jak ważny jest dla nas ruch, a  jedyny wykonywany przez nas sport, to bieg po klawiszach pilota. Przeciętny człowiek nie wyobraża sobie świata bez złych dla zdrowia elementów, takich jak telewizor, słodycze, środki lokomocji.

Już od najmłodszych lat dzieci są dowożone do przedszkoli, szkół. Dorośli niejednokrotnie dojeżdżają do pracy za miasto bądź sama ich praca polega na przemieszczaniu się środkiem lokomocji od jednego klienta do drugiego. W takiej rzeczywistości o spacerze na świeżym powietrzu wszyscy już dawno zapomnieli.

 

Dlaczego warto ćwiczyć? Sport- zdrowy sportowy styl życia

A sport i ćwiczenia? Ćwiczenia to już całkiem odległy temat. Na myśl o ćwiczeniach przypominamy sobie najczęściej jak przez mgłę zajęcia podczas lekcji na wf-ie w szkole podstawowej. A kiedy to było? Dawno przed dinozaurami. I tłumaczymy sobie, że wiek już nie ten, nie te siły i brak kondycji. A nic bardziej mylnego! W dzisiejszym świecie gdzie każdy goni gdzieś i coś, warto pomyśleć o ruchu i to bez względu na wiek.

 

Dlaczego warto ćwiczyć? Sport- zdrowy sportowy styl życia

O ćwiczeniach fizycznych, które lepiej niż kolejna kawa czy plusz postawią na nogi. W naszym poradniku znajdziesz przydatne informacje o tym jak? gdzie? i ile ćwiczyć? by poprawić swoją kondycje i przywitać wiosnę w dobrej formie.
 

 

Zobacz w bocznym menu podobny artykuł do: Dlaczego warto ćwiczyć? Sport- zdrowy sportowy styl życia

Polski

Wigilia Boże Narodzeni składniki przepisy przygotowanie potraw wypieki ciasta ciasteczka wypieki baby mazurki

Przygotowanie smakołyków Wigilia Boże Narodzeni przepisy na świąteczne potrawy

Wigilia Boże Narodzeni tradycyjne obyczaje świąteczne

portal kulinarny utrzymywany jest z reklam

więc bądź wyrozumiały/a

Języki