Dzień kobiet a dzień mężczyzn wiersze przyjemności

Wielkanocn przepisy dania obiadowe ciasta potrawy wypieki

Dzień kobiet a dzień mężczyzn - - wiersze przyjemności! DZIEŃ KOBIET, PRZEDE WSZYSTKIM DZIEŃ KOBIET!

 

Dzień Kobiet Równość szansOd dawien dawna obchodzone jest i znane wszystkim święto kobiet. Ta wyjątkowa data przypada na 8 marca. Jest to dzień w którym wszyscy mężczyźni obdarowują kobiety kwiatkami i słodyczami. Dla tych co nie chcą czytać całego artykułu dedykujemy wierszyk:

BO W TYM CAŁY LUDZKI JEST AMBARAS

ABY DWOJE CHCIAŁO KOCHAĆ SIĘ NA RAZ

ZARÓWNO WE DNIE JAK I CAŁE NOCE

CZERPIĄC WSPÓLNE PRZYJEMNOŚCI OWOCE

DZIEŃ KOBIET - a poza DNIEM KOBIET jak jest z miłością i szacunkiem?

 

Dzień kobiet, to jedyny taki dzień w roku, kiedy to kobiety są traktowane inaczej, wyjątkowo. Na ulicach w Dzień Kobiet można dostrzec większą uprzejmość : w pracy, na przystanku, w urzędzie, banku, sklepie, itp. Mężczyźni kupują swoim kobietom kwiaty i czekoladki, media nakręcają całą atmosferę Dnia Kobiet, oczywiście (prawdopodobnie) z powodu chęci zysku na reklamach. Niejednokrotnie wymuszona życzliwość względem kobiet w Dzień Kobiet - króluje! Ale czy o to chodzi w Dzień Kobiet? Czy aby nie powinno być tak, że mężczyźni i kobiety darzą siebie szacunkiem, miłością, uznaniem w każdy dzień, a nie tylko w Dzień Kobiet? Czy upominki nie można kupować w zwykłe dni, a nie tylko w Dzień Kobiet?

KOBIETA MĘŻCZYZNA WIERSZE a PRZYJEMNOŚĆ

Witaj stara i powiedz kochana

Czy mój .. Cię ciągle jara? devil

ONA NA TO

Witaj mój mężczyzno miły

Czy me walory znów Cię oślepiły ? devil

 

A tymczasem, bardzo często życzliwość Dnia Kobiet wśród mężczyzn w stosunku do kobiet kończy się wraz z zachodem słońca w Dniu Kobiet, co najwyżej czasami jeszcze może się zdarzyć bara bara z okazji dnia kobiet znów wracamy do codzienności - traktowania siebie byle jak? A może nawet do traktowania poza Dniem Kobiet według staropolskich przysłów:

Jak się kobiety nie bije - to jej wątroba gnije!

Kobieta nie bita, to jak kosa nie klepana!

Pewno jeszcze kilka podobnych przysłów wskazujących "tradycyjne podejście" mężczyzn do kobiet dałoby się znaleźć i wskazać ich używanie poza Dniem Kobiet, a czasam i w trakcie Dnia Kobiet.

 

Dzień Kobiet a równouprawnienie

Wielu twierdzi, że przez to, iż kobiety wywalczyły sobie równouprawnienie powinny być traktowane na równi z mężczyznami (no może poza Dniem Kobiet :) ), którym to nikt miejsca nie ustępuje ani w drzwiach nie przepuszcza. Wraz z następnymi pokoleniami widać jak zacierają się różnice między kobietami a mężczyznami, oczywiście poza dniem kobiet :). Dzień kobiet Równość szans

Odpowiednikiem dnia kobiet jest dzień chłopaka obchodzony 30 września. Dzień ten najbardziej popularny i obchodzony jest wśród uczniów i studentów, ale Dzień Kobiet jest oczywiście dużo bardziej popularny. Z tej okazji organizowane są rożne szkolne imprezy a dziewczęta obdarowują chłopców różnymi drobnymi prezentami. Od niedawna media i prasa starają się wprowadzić do naszej tradycji również i dzień mężczyzn. Dzień ten jest obchodzony przez niektóre państwa na świecie np. Holandia, Kanada, Węgry, Włochy. U nas ta tradycja dość topornie jest przyjmowana. Mało kto wie, że jest taki dzień jak dzień mężczyzn, który u nas ustalony jest na 10 marca. Ci, którzy wiedzą, że jest taki dzień należą do nielicznych. Wśród panów przyjął się ten pomysł. Twierdzą oni , że dzień chłopaka jest dla chłopców a dzień mężczyzn jest właśnie odpowiednikiem dnia kobiet, jednak na to reakcja kobiet jest zrozumiała, bo nie zgadzają się one z tym mówiąc o niesprawiedliwości. Bo niby dlaczego panowie mają mieć dwa swoje święta a panie jedno. W takim razie powinno być i święto dziewczynek. I tak oto święta obu płci wzbudzają duże kontrowersje.

Dzień kobiet a dzień mężczyzn - wiersze przyjemności

Dzień kobiet zwyczaj

ŻYCZYMY WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO Z OKAZJI DNIA KOBIET i DNIA MĘŻCZYZN: KOBIETOM I MĘŻCZYZNOM

BO W TYM CAŁY LUDZKI JEST AMBARAS

ABY DWOJE CHCIAŁO KOCHAĆ SIĘ NA RAZ

ZARÓWNO WE DNIE JAK I CAŁE NOCE

CZERPIĄC WSPÓLNE PRZYJEMNOŚCI OWOCE

 

Zobacz w bocznym menu podobne artykuły do: Dzień kobiet a dzień mężczyzn wiersze przyjemności

 

Tytuł: 
Dzień kobiet a dzień mężczyzn - wiersze przyjemności
Polski

Wigilia Boże Narodzeni składniki przepisy przygotowanie potraw wypieki ciasta ciasteczka wypieki baby mazurki

Przygotowanie smakołyków Wigilia Boże Narodzeni przepisy na świąteczne potrawy

Wigilia Boże Narodzeni tradycyjne obyczaje świąteczne

portal kulinarny utrzymywany jest z reklam

więc bądź wyrozumiały/a

Języki