Dzień kobiet a dzień mężczyzn - wiersze przyjemności

Dzień kobiet a dzień mężczyzn - - wiersze przyjemności! DZIEŃ KOBIET, PRZEDE WSZYSTKIM DZIEŃ KOBIET!

 

Dzień Kobiet Równość szansOd dawien dawna obchodzone jest i znane wszystkim święto kobiet. Ta wyjątkowa data przypada na 8 marca. Jest to dzień w którym wszyscy mężczyźni obdarowują kobiety kwiatkami i słodyczami. Dla tych co nie chcą czytać całego artykułu dedykujemy wierszyk:

BO W TYM CAŁY LUDZKI JEST AMBARAS

ABY DWOJE CHCIAŁO KOCHAĆ SIĘ NA RAZ

ZARÓWNO WE DNIE JAK I CAŁE NOCE

CZERPIĄC WSPÓLNE PRZYJEMNOŚCI OWOCE

DZIEŃ KOBIET - a poza DNIEM KOBIET jak jest z miłością i szacunkiem?

 

Dzień kobiet, to jedyny taki dzień w roku, kiedy to kobiety są traktowane inaczej, wyjątkowo. Na ulicach w Dzień Kobiet można dostrzec większą uprzejmość : w pracy, na przystanku, w urzędzie, banku, sklepie, itp. Mężczyźni kupują swoim kobietom kwiaty i czekoladki, media nakręcają całą atmosferę Dnia Kobiet, oczywiście (prawdopodobnie) z powodu chęci zysku na reklamach. Niejednokrotnie wymuszona życzliwość względem kobiet w Dzień Kobiet - króluje! Ale czy o to chodzi w Dzień Kobiet? Czy aby nie powinno być tak, że mężczyźni i kobiety darzą siebie szacunkiem, miłością, uznaniem w każdy dzień, a nie tylko w Dzień Kobiet? Czy upominki nie można kupować w zwykłe dni, a nie tylko w Dzień Kobiet?

KOBIETA MĘŻCZYZNA WIERSZE a PRZYJEMNOŚĆ

Witaj stara i powiedz kochana

Czy mój .. Cię ciągle jara? devil

ONA NA TO

Witaj mój mężczyzno miły

Czy me walory znów Cię oślepiły ? devil

 

A tymczasem, bardzo często życzliwość Dnia Kobiet wśród mężczyzn w stosunku do kobiet kończy się wraz z zachodem słońca w Dniu Kobiet, co najwyżej czasami jeszcze może się zdarzyć bara bara z okazji dnia kobiet znów wracamy do codzienności - traktowania siebie byle jak? A może nawet do traktowania poza Dniem Kobiet według staropolskich przysłów:

Jak się kobiety nie bije - to jej wątroba gnije!

Kobieta nie bita, to jak kosa nie klepana!

Pewno jeszcze kilka podobnych przysłów wskazujących "tradycyjne podejście" mężczyzn do kobiet dałoby się znaleźć i wskazać ich używanie poza Dniem Kobiet, a czasam i w trakcie Dnia Kobiet.

 

Dzień Kobiet a równouprawnienie

Wielu twierdzi, że przez to, iż kobiety wywalczyły sobie równouprawnienie powinny być traktowane na równi z mężczyznami (no może poza Dniem Kobiet :) ), którym to nikt miejsca nie ustępuje ani w drzwiach nie przepuszcza. Wraz z następnymi pokoleniami widać jak zacierają się różnice między kobietami a mężczyznami, oczywiście poza dniem kobiet :). Dzień kobiet Równość szans

Odpowiednikiem dnia kobiet jest dzień chłopaka obchodzony 30 września. Dzień ten najbardziej popularny i obchodzony jest wśród uczniów i studentów, ale Dzień Kobiet jest oczywiście dużo bardziej popularny. Z tej okazji organizowane są rożne szkolne imprezy a dziewczęta obdarowują chłopców różnymi drobnymi prezentami. Od niedawna media i prasa starają się wprowadzić do naszej tradycji również i dzień mężczyzn. Dzień ten jest obchodzony przez niektóre państwa na świecie np. Holandia, Kanada, Węgry, Włochy. U nas ta tradycja dość topornie jest przyjmowana. Mało kto wie, że jest taki dzień jak dzień mężczyzn, który u nas ustalony jest na 10 marca. Ci, którzy wiedzą, że jest taki dzień należą do nielicznych. Wśród panów przyjął się ten pomysł. Twierdzą oni , że dzień chłopaka jest dla chłopców a dzień mężczyzn jest właśnie odpowiednikiem dnia kobiet, jednak na to reakcja kobiet jest zrozumiała, bo nie zgadzają się one z tym mówiąc o niesprawiedliwości. Bo niby dlaczego panowie mają mieć dwa swoje święta a panie jedno. W takim razie powinno być i święto dziewczynek. I tak oto święta obu płci wzbudzają duże kontrowersje.

Dzień kobiet a dzień mężczyzn - wiersze przyjemności

Dzień kobiet zwyczaj

ŻYCZYMY WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO Z OKAZJI DNIA KOBIET i DNIA MĘŻCZYZN: KOBIETOM I MĘŻCZYZNOM

BO W TYM CAŁY LUDZKI JEST AMBARAS

ABY DWOJE CHCIAŁO KOCHAĆ SIĘ NA RAZ

ZARÓWNO WE DNIE JAK I CAŁE NOCE

CZERPIĄC WSPÓLNE PRZYJEMNOŚCI OWOCE

 

Zobacz w bocznym menu podobne artykuły do: Dzień kobiet a dzień mężczyzn - wiersze przyjemności

Tytuł: 
Dzień kobiet a dzień mężczyzn - wiersze przyjemności

Dieta cud – jak szybko schudnąć w miesiąc, tydzień a nawet dzień

 

Produkcja i wykonanie filmu: Dieta cud, czyli jak schudnąć - chcesz schudnąć? - Agencja Kreatywna poswojsku - www.poswojsku.eu

portal kulinarny utrzymywany jest z reklam

więc bądź wyrozumiały/a