Dzień teściowej - święto mniej lubiane niż pozostałe - data

Wielkanocn przepisy dania obiadowe ciasta potrawy wypieki

DZIEŃ TEŚCIOWEJ - Dzień teściowej - święto mniej lubiane niż pozostałe - data

 

Dzień Teściowej — coroczne święto, obchodzone w Polsce 5 marca. Choć nie wszystkim znane funkcjonuje już od dawna. Święto to zostało ustanowione w 80 latach XX wieku. Pierwszy raz Dzień Teściowej był obchodzony we Francji. Dzień teściowej to dzień okazywania szacunku i wdzięczności przez synowe i zięciów wobec teściowej za ich obecność, zainteresowanie i jakże często pomoc w wychowaniu dzieci, utrzymaniu wspólnego gospodarstwa domowego oraz rozwiązywaniu problemów itp...Dzień Teściowej - teściowa to rodzina? DZIEŃ TEŚCIOWEJ: Dzień teściowej - święto nie - lubiane ?

Choć zdania są podzielone na ten temat teściowa to zawsze wyrazista postać, szczególnie na początku każdego małżeństwa. Każda synowa chce się upodobać teściowej tak by ona chwaliła syna, że wybrał sobie dobrą, zaradną i troskliwą żonę. Przyszłe synowe popisują się przed przyszłą mamą wyczynami kulinarnymi, porządkiem w domu oraz pracowitością.

Dzień teściowej - święto mniej lubiane niż pozostałe: Dzień Teściowej - teściowa to mama?

Panowie również jako przyszli zięciowie swe podchody powinni zacząć od zjednania sobie teściowej. Niejednokrotnie zdanie mamy ma duży wpływ na to co myśli córka. Każda matka chce przecież dla swojej córki jak najlepszego męża. W końcu ma oddać mu swoje dziecko :) Dlatego właśnie przyszli zięciowie powinni swoim wdziękiem i błyskotliwością zabiegać o względy nie tylko córki ale i jej matki... Zachowanie takie bardzo opłaca się przed ślubem bo później to już teściową ma ... do gadania!
 

Dzień Teściowej - teściowa to rodzina? DZIEŃ TEŚCIOWEJ: Dzień Teściowej - teściowa to babcia?

Dziś krąży mnóstwo kawałów i żartów na temat teściowej. Postać ta wykorzystywana jest niejednokrotnie w różnych anegdotach i skeczach. Cała otoczka teściowej to nie lada okazja do śmiechu. Nie wiadomo tylko co na to same teściowe??? Ale łatwo to sprawdzić... Jeśli Twoja teściowa śmieje się z kawałów na swój temat to równa z niej babka i GRATULUJEMY WYBORU:) ale jeśli się wkurza i bulwersuje słysząc żarty pod swoim adresem to lepiej bierz nogi za pas i uciekaj... tylko nie zapomnij wziąć ze sobą żony lub męża... może Ci się jeszcze przydać :)


Zobacz w bocznym menu podobne artykuły do: Dzień teściowej - święto mniej lubiane niż pozostałe - data

Polski

Wigilia Boże Narodzeni składniki przepisy przygotowanie potraw wypieki ciasta ciasteczka wypieki baby mazurki

Przygotowanie smakołyków Wigilia Boże Narodzeni przepisy na świąteczne potrawy

Wigilia Boże Narodzeni tradycyjne obyczaje świąteczne

portal kulinarny utrzymywany jest z reklam

więc bądź wyrozumiały/a

Języki