Fotografia - sposób na uchwycenie chwili

Fotografia – sposób na uchwycenie chwili

 

Fotografia - sposób na uchwycenie chwili
Fotografia to sposób na uwiecznienie ważnej lub ciekawej chwili. Coraz powszechniejsza sztuka robienia pięknych i profesjonalnych zdjęć możliwa jest dzięki szerokiemu rozwojowi sprzętu fotograficznego. Początkowo aparat fotograficzny posiadali nieliczni a cofając się jeszcze dalej aparat był dostępny tylko u fotografa. Tylko tam można było zrobić sobie zdjęcie i to najczęściej tylko przy okazji jakichś ważnych uroczystości rodzinnych typu ślub, chrzciny lub zdjęcia do dokumentów. Były to więc zdjęcia poważne, sztywno pozowane i czarno – białe. Wraz ze zmianami jakie przynosiła technologia fotograficzna człowiek zaczął wykorzystywać aparat do różnych celów doskonaląc przy tym technikę uchwycania wyjątkowych chwil.

 

Fotografia - sposób na uchwycenie chwili

Od zdjęć papierowych przeszliśmy do fotografiki cyfrowej gdzie obok masowej ilości zdjęć jakie możemy wykonać zaistniała możliwość ich profesjonalnej obróbki. Dziś aparat fotograficzny znajduje się również w telefonie komórkowym. Dzięki temu możemy  robić zdjęcia w każdym momencie co daje nam możliwość uchwycenia każdej chwili. Fotografia to wspaniały sposób aby mieć obraz minionych tak ulotnych chwil. Każda fotografia to niesamowite wspomnienia. Dzięki zdjęciom można cofnąć się do chwil, które już minęły i nie wrócą. Można wspominać osoby, których już z nami nie ma.

 

Fotografia - sposób na uchwycenie chwili

Zdjęcie to wspaniała pamiątka, która pozostaje na lata. Jakże miło po kilku lub kilkunastu latach usiąść do albumu czy to zwykłego z papierowymi zdjęciami czy takiego multimedialnego ze zdjęciami cyfrowymi. To piękne chwile kiedy możemy razem z bliskimi wspominać to co było. Dzięki fotografii możemy porównywać jak się zmieniliśmy, jak porosły dzieci. Często zdjęcia są powodem do śmiechu kiedy widzimy nasze śmieszne miny lub pozy. Zdjęcie w dzisiejszych czasach wykorzystywane jest na skale masową. Ludzie chętnie się fotografują, cykają zdjęcia innym oraz ciekawym miejscom i obiektom. Fotografia stała się sztuką użytkową i to dzięki niej mamy możliwość widzieć to czego już nie ma.
 

Fotografia - sposób na uchwycenie chwili

Jesli masz wolną chwilę zagraj w grę : http://poswojsku.pl/rozrywka/gry.html

Polski

Wigilia Boże Narodzeni składniki przepisy przygotowanie potraw wypieki ciasta ciasteczka wypieki baby mazurki

Przygotowanie smakołyków Wigilia Boże Narodzeni przepisy na świąteczne potrawy

Wigilia Boże Narodzeni tradycyjne obyczaje świąteczne

Języki