Pies - prawdziwy przyjaciel rodziny - towarzysz zabaw dla dzieci

Pośród wszystkich zwierząt pies postrzegany jest jako najlepszy przyjaciel człowieka. Zwierze to odznacza się dużym oddaniem i wiernością. Udomowione zwierzaki często zyskują miano członka rodziny. Psy piesmają świetny kontakt z dziećmi. Choć wyróżnić można wiele ras tych czworonogów to i tak większość z nich stanowią milusińskie psiaki. Psy często wykorzystywane są obecnie jako pomocnicy w leczeniu rożnych schorzeń oraz upośledzeń najczęściej występujących u dzieci. Znana ze swej skuteczności dogoterapia zyskuje coraz większa popularność. Chore dzieci poprzez zabawę z pupilem robią duże postępy. Rasą wykorzystywaną do tego rodzaju działalności są psy rasy labrador retriever. Trudne dzieci z ADHD, zespołem Downa lub autyzmem posiadają ogromne pokłady miłości, które mogą lokować w psich przyjaciołach.

Pies - prawdziwy przyjaciel rodziny - towarzysz zabaw dla dzieci

Zwierzątko w domu – wady i zalety - pies mój najlepszy przyjacielPies w rodzinie jest nie tylko po to by strzegł domu. Pies to prawdziwy wychowawca. Uczy dyscypliny i odpowiedzialności w dbaniu o drugą istotę. Pies wnosi do domu dużo radości ale i obowiązków. W dbaniu o czworonoga młodszym dzieciom muszą pomagać rodzice ale gdy dzieci podrosną same powinny pielęgnować i pamiętać o karmieniu, czesaniu i wyprowadzaniu psa na spacer. Pies często jest przyjacielem do którego można się przytulić, wypłakać, porozmawiać i choć on nam nic nie odpowie to wysłucha nas i pocieszy gdy tego potrzebujemy. Pies wyczuwa nastrój człowieka i niebezpieczeństwo. Pies potrafi być obrońcą, przewodnikiem oraz świetnym kompanem na spacery. Choć od najmłodszych lat młode pieski są kapryśne i płatają psoty, podgryzając kapcie lub sikając na dywan to i tak są to najlepsi przyjaciele rodziny.

Pies - prawdziwy przyjaciel rodziny - towarzysz zabaw dla dzieci

Jeśli kochacie zwierzęta a w szczególności psy oraz posiadacie odpowiednie warunki by mieć prawdziwego przyjaciela rodziny to my polecamy niesamowitego czworonoga, prawdziwego przyjaciela dzieci jak i dorosłych – Bernardyna. Są to psy niesamowicie oddane i ciepłe. Mają świetny kontakt z dziećmi. Nie są to jednak małe pieski często ich waga waha się od 60 do 130 kg. Są to psy górskie, silne i gotowe nieść pomoc. Potrzebują dużego wybiegu dlatego niemożliwe jest by trzymać takiego psa w blokach. Oto kilka zdjęć prawdziwego przyjaciela rodziny - Górola... :)

 

                                    pies                                   pies

Zobacz w bocznym menu podobne artykuły do: Pies - prawdziwy przyjaciel rodziny - towarzysz zabaw dla dzieci

Polski

Wigilia Boże Narodzeni składniki przepisy przygotowanie potraw wypieki ciasta ciasteczka wypieki baby mazurki

Przygotowanie smakołyków Wigilia Boże Narodzeni przepisy na świąteczne potrawy

Wigilia Boże Narodzeni tradycyjne obyczaje świąteczne

Języki