Rozmowa w dobie Internetu - na żywo czy online

Wielkanocn przepisy dania obiadowe ciasta potrawy wypieki

Rozmowa w dobie Internetu – na żywo czy online

 

W dzisiejszych czasach Internet wypiera wszelkie inne środki komunikacji  międzyludzkiej. Internet daje nieskończone możliwości. Poprzez rozmowy na portalach społecznościowych, dzięki licznym komunikatorom oraz programom takim jak skype ludzie łączą się na całym świecie. Dzięki tej możliwości zacierają się bariery odległości. Poprzez możliwości jakie daje Internet możemy poznawać i rozmawiać z ludźmi z rożnych stron świata. Obecnie coraz częściej obserwujemy zjawisko kiedy to ludzie poznają się za pośrednictwem internetu a później spotykają się w tzw. realu, niejednokrotnie dzieje się tak, iż w taki sposób poznajemy ciekawych i sympatycznych ludzi. Takie relacje często przekształcają się w trwałe przyjaźnie a niejednokrotnie również w coś więcej. Obecnie coraz częściej słyszymy o tym, iż partnerzy poznali się w Internecie.Rozmowa w dobie Internetu ? na żywo czy online

Nie jest to jednak regułą. Internet tak jak inne udogodnienia niesie za sobą również wiele zagrożeń. Przy poznawaniu ludzi w taki sposób trzeba zachować zwiększoną ostrożność. Nigdy nie wiemy tak do końca kto jest po drugiej stronie i czy aby to co o sobie mówi jest prawdą.

Poprzez życie w ciągłym biegu ludzie nie mają czasu ze sobą rozmawiać. Wtedy właśnie ważną rolę zaczyna odgrywać internet. Umożliwia on rozmowę z każdym i o każdym czasie. Bez spotkań i marnowania czasu na dojazdy. Nowoczesna technologia pozwala nie tylko na to aby można było porozmawiać pisząc do siebie wiadomości tekstowe ale i na to by się słyszeć i widzieć. Takie rozmowy w sieci to oszczędność czasu i energii. I w tym momencie pojawia nam się pytanie czy aby taka forma rozmowy „online” jest dobra? Czy ludzie nie potrzebują kontaktu bezpośredniego? Czy taka forma komunikacji to faktycznie rozmowa czy tylko gadanie o wszystkim i o niczym?

Zdania na ten temat są podzielone. Niektórzy nie mają oporów i mogą o wszystkim rozmawiać w sieci ponieważ w ten sposób łatwiej powiedzieć wiele rzeczy inni o ważnych tematach wolą rozmawiać w cztery oczy pozostając w tej kwestii tradycjonalistami. Rozmowa to ważny czynnik życia w społeczności. Rozmowa rozładowuje napięcie, potrafi pomóc, pocieszyć, rozśmieszyć. Rozmową pomagamy innym, doradzamy. Poprzez rozmowę pokazujemy drugiemu człowiekowi, że jest dla nas ważny. Podczas rozmowy online nie mamy możliwości by poprzez bezpośredni kontakt widzieć emocje naszego rozmówcy. Takie rozmowy mogą być jedynie jedną z form kontaktów ale nie jedyną. Ludzie potrzebują kontaktu oko w oko i choć wiele spraw da się w łatwy i szybki sposób załatwić za pośrednictwem Internetu to nie wszystkie relacje mogą się opierać na rozmowach online.
Korzystajmy z udogodnień techniki ale nie zastępujmy rozmowy bezpośredniej rozmowami online. Nie pozwólmy na to by technika szła do przodu a ludzie w swym rozwoju zaczęli się cofać poprzez brak umiejętności rozmowy z drugim człowiekiem.
 

Polski

Wigilia Boże Narodzeni składniki przepisy przygotowanie potraw wypieki ciasta ciasteczka wypieki baby mazurki

Przygotowanie smakołyków Wigilia Boże Narodzeni przepisy na świąteczne potrawy

Wigilia Boże Narodzeni tradycyjne obyczaje świąteczne

portal kulinarny utrzymywany jest z reklam

więc bądź wyrozumiały/a

Języki