Zwierzątko w domu - wady i zalety - dziecko a pies, kot, rybka, chomik itd

Wielkanocn przepisy dania obiadowe ciasta potrawy wypieki

Zwierzątko w domu - wady i zalety - dziecko a pies, kot, rybka, chomik

 

Zwierzątko w domu wady i zalety - pies mój najlepszy przyjacielPrzychodzi taki moment w życiu każdego dziecka, iż pragnie się ono opiekować jakimś zwierzątkiem. Dzieci mają wielkie pokłady miłości przez co pragną mieć swojego pupila. Preferencje w doborze zwierzaka są bardzo różne. Jedne dzieci tradycyjnie chcą mieć pieska, inne chomika, kotka a jeszcze inne papugę, jaszczurkę czy rybki. O innych pomysłach jakich nie brakuje w główkach naszych milusińskich takich jak chęć trzymania w domu smoka, tygrysa czy krokodyla może nie będę wspominać. W takich sytuacjach rodzice mają nie lada orzech do zgryzienia. Jak wytłumaczyć dziecku że słoń się w jego pokoju nie zmieści :)

 

Zwierzątko w domu - wady i zalety - dziecko a pies, kot, rybka, chomik

Zwierzak w domu to fajna sprawa jednak niesie za sobą wiele problemów i niewątpliwie obowiązki. Te choć początkowo wydają się być przyjemnością to po pewnym czasie stają się nudną i ciężką czynnością jak np. wychodzenie lub czesanie psa :) Dzieci mają krótki zapał o czym doskonale wiedzą rodzice. Zgadzając się na zwierzaka w domu rodzice muszą brać pod uwagę, że gdy dziecko się znudzi to oni będą spacerować i karmić pupila :) Mimo tych wszystkich zastrzeżeń istnieje wiele zalet posiadania takiego dodatkowego członka rodziny. Zwierzęta uczą dzieci odpowiedzialności i obowiązkowości. Pozwalają zrozumieć co to jest troska i ile radości potrafi dać ktoś komu my sami okazujemy uczucie. Zwierzęta bardzo dobrze wpływają na rozwój naszych pociech. Znana jest np. ze swej skuteczności dogoterapia, która ułatwia kontakt z trudnymi dziećmi.

 

Zwierzątko w domu - wady i zalety - dziecko a pies, kot, rybka, chomik

Rybka Zwierzątko w domu - wady i zalety - dziecko a pies, kot, rybka, chomik itd

Zwierze choć nic nie powie, może jedynie szczekać, miałczeć bądź skrzeczeć, często słucha. Staje się powiernikiem naszych sekretów. Dzieci bardzo szybko przywiązują się do nowej sytuacji i bardzo przeżywają gdy coś stanie się ich zwierzakom a jak wiadomo i one nie żyją wiecznie. Zwierzątko w domu to tak naprawdę duża rewolucja. Tylko od dyscypliny dziecka i stanowczości rodziców zależy czy pupil będzie tylko zabawką na krótki czas a później zostanie porzucony przez dziecko i stanie się kolejnym obowiązkiem rodziców czy dziecko nauczy się, że zwierze to istota żywa i trzeba je szanować i troszczyć się a nie pobawić i oddać.

 

Podobne artykuły do Zwierzątko w domu - wady i zalety - dziecko a pies, kot, rybka, chomik :

 

Zobacz w bocznym menu podobne artykuły do: Zwierzątko w domu - wady i zalety - dziecko a pies, kot, rybka, chomik itd
 

Polski

Wigilia Boże Narodzeni składniki przepisy przygotowanie potraw wypieki ciasta ciasteczka wypieki baby mazurki

Przygotowanie smakołyków Wigilia Boże Narodzeni przepisy na świąteczne potrawy

Wigilia Boże Narodzeni tradycyjne obyczaje świąteczne

portal kulinarny utrzymywany jest z reklam

więc bądź wyrozumiały/a

Języki