Dzieci - zabawy rodziców z dziećmi - przyjemność przebywania razem

PRAKTYCZNE PORADY NA ŁATWE I PROSTE DO WYKONANIA ZABAWY RODZICÓW Z DZIEĆMI

gry i zabawy - dzieci i rodzice - Dzieci - zabawy rodziców z dziećmi - przyjemność przebywania razem

 

Dzieci - zabawy rodziców z dziećmi - przyjemność przebywania razem: Malowanie mazakami

Dzieci - zabawy rodziców z dziećmi - przyjemność przebywania razem

 

Dzieci lubią malować mazakami, bo są wyraziste, nie muszą się tyle napracować co kredką. Można malować nimi nie tylko na kartonach, papierze, ale także na balonach, starych koszulkach, plakatach, w specjalnych książkach, w których mazak można wycierać lekko zwilżoną gąbką i malować ponownie. § Fajną zabawą jest malowanie po balonach. Przygotuj sobie dwa balony, nitkę i kolorowe mazaki. Balony nadmuchaj i zawiąż nitką tak, aby powietrze z nich nie uciekało. Jeden balon daj dziecku, drugi jest dla Ciebie. Weźcie do rąk mazaki i każdy na swoim balonie niech namaluje coś wesołego, np. uśmiechnięte słoneczko lub radosnego misia. Gdy już pomalujecie, powieś obydwa balony nad łóżkiem dziecka.

 

 

 

Dzieci - zabawy rodziców z dziećmi - przyjemność przebywania razem: Malowanie farbami

Dzieci - zabawy rodziców z dziećmi - przyjemność przebywania zdjęcie

 

Malowanie farbami, najlepiej plakatowymi to dla dzieci nie lada gratka. Nasze pociechy uwielbiają malować farbami, maczać pędzel w wodzie, mieszać kolory, obserwować jak zmienia się kolorystyka wody. Jest takie powiedzenie "dzieci brudne to dzieci szczęśliwe". Dlatego właśnie aby nasze pociechy były szczęśliwe pozwólmy im na odrobinę szaleństwa. Przygotuj w kuchni na stole dwa duże kartony (jeden dla Ciebie, drugi dla swej pociechy), pędzle, farby i wodę w słoiczku. Dodatkowe dwie kartki połóż z boku, tak na zapas. Zaproś dziecko do malowania. Namalujcie np. dom, drzewa, kwiaty, postacie z bajek. Gdy skończycie malować swoje prace, odłóż je na bok do wyschnięcia. Weź dodatkowe czyste kartki i połóż je na stole. Trzymając w jednej dłoni pędzel umoczony w farbce pomaluj drugą. Pomalowaną dłoń przyłóż do kartki i odbij na niej swoją rękę. Tak samo niech zrobi Twoje dziecko. Najpierw pomalujcie dłonie jasnym kolorem, i odbijcie ją na kartce. Potem ciemniejszym kolorem i jeszcze ciemniejszym, a na koniec czarnym. W ten sposób będziecie mieli na kartce kilka dłoni w różnych kolorach. Na koniec zabawy Ty Mamo swoją pomalowaną ręką zrób nosek i wąsy na buzi swojej pociechy i oczywiście pozwól, aby Twoje dziecko zrobiło to samo Tobie. Świetna zabawa, prawda? A teraz możecie umyć ręce i buzie.

 

Dzieci - zabawy rodziców z dziećmi - przyjemność przebywania razem dzieci zdjęcie

 

Taką zabawę dziecko będzie długo pamiętać i jeszcze nie raz będzie Cię na nią namawiało. Gdy wasze prace wyschną, możecie bawić się w opisywanie kolorów dłoni odbitych na kartkach oraz liczenie ile ich jest.

 

Dzieci - zabawy rodziców z dziećmi - przyjemność przebywania razem: Rysowanie kredkami

Dzieci - zabawy rodziców z dziećmi - przyjemność przebywania razem zdjęcia dzieciMalując kredkami dziecko wyrabia sobie rękę. Na początku maluje "esy floresy", czasem kredki przyciska tak mocno do kartki, że powstaje w niej dziura. Nic złego się nie dzieje, świadczy to o silnym charakterze naszej pociechy. Delikatności musimy je nauczyć, aby kredkami delikatnie muskały po kartce, gdy chcą np. namalować tło lub zamalować inną większą powierzchnię. Musimy je nauczyć, kiedy kredkę przycisnąć mocniej np. rysując kontury postaci, a kiedy lekko malując np. wypełnienia naszkicowanych postaci. § Zabawmy się w kalambury. Potrzebne nam będą dwie kartki z bloku rysunkowego, paczka kredek olejnych lub świecowych.. Zabawa polega na tym, że: mama jako pierwsza słownie opisuje postać z bajki, (np. jest żółty, pluszowy, nosi czerwoną koszulkę i lubi miodek), a dziecko zgaduje co to za postać, szkicuje ją, a po odgadnięciu, w nagrodę maluje, a potem odwrotnie - dziecko opisuje, mama zgaduje i maluje. Jeżeli okaże się, że nie znasz mamo wielu postaci z bajek, to koniecznie oglądaj z dzieckiem dobranocki i czytaj mu bajki na dobranoc.

 

Zobacz w menu podobne artykuły do: Dzieci - zabawy rodziców z dziećmi - przyjemność przebywania razem

Polski

Wigilia Boże Narodzeni składniki przepisy przygotowanie potraw wypieki ciasta ciasteczka wypieki baby mazurki

Przygotowanie smakołyków Wigilia Boże Narodzeni przepisy na świąteczne potrawy

Wigilia Boże Narodzeni tradycyjne obyczaje świąteczne

Języki