Przedszkolak przedszkole porady informacje dla rodziców

Przedszkolak przedszkole porady informacje dla rodziców

 

zdjęcie: Przedszkolak przedszkole porady informacje dla rodziców Przedszkolak przedszkole porady informacje dla rodziców

 

 

Przedszkolak to taki mały ktoś kto niby wzrostem mały ale to ważny gość :)

Wszystkie dzieci muszą się spotkać w swoim życiu z przedszkolem. Jedne robią to wcześniej, gdy ich rodzice pracują a dziadkowie nie mogą pomóc w ich pilnowaniu a inne później poznają przedszkole, gdy mają wspaniałe kochające babcie i dziadków - opiekując się nimi w domu.

Aby dziecko mogło iść do przedszkola zazwyczaj musi mieć ok. 2,5 roku, wymagane jest jednak wtedy by potrafiło się samo najeść i załatwić bez noszenia pieluszki, co w tym wieku jest częstą barierą w drodze do kariery przedszkolaka.

Obecnie obowiązkowa jest jedynie nauka w przedszkolu na poziomie grupy „0”. Każde dziecko musi przed pójściem do szkoły zaliczyć rok edukacji w tzw. „zerówce”. Oczywiście zdarza się tez i tak, że są dzieci wyjątkowo uzdolnione, które po opinii specjalistów przyjmowane są od razu do szkoły bez potrzeby edukacji przedszkolnej.

Przedszkole to bardzo ważne miejsce w życiu młodego człowieka. To tam uczy on się samodzielności, dyscypliny, pracy w grupie. To tam pisze swoje pierwsze literki, cyferki, wyrazy a później zdania. Przedszkole to również miejsce gdzie dziecko zostaje samo – bez rodziców. Czasami jest to nie lada problem, szczególnie w pierwszych tygodniach, kiedy dziecko zaczyna chodzić do przedszkola. Na przedszkolnych korytarzach dzieją się wtedy różne rzeczy, słychać piski, płacz, widać łzy w oku rodziców oraz dzieci kurczowo trzymające się ich ręki albo nogi. No tak to już jest, każdy musi przez to przejść. Gdy już dziecko zaklimatyzuje się w nowym środowisku - w przedszkolu - często wręcz nie chce wracać do domu, tak podobają mu się zajęcia w przedszkolu.

Przedszkole to miejsce gdzie poznaje się nowych kolegów, koleżanki, nawiązują się pierwsze przyjaźnie takie „z piaskownicy” oraz pierwsze miłości :) Niewątpliwie przedszkole odgrywa wielką rolę w życiu maluchów. Wspomnienia z okresu przedszkolnego choć różne - pozostają do końca życia w pamięci. Jedni przedszkole kojarzą później z kochaną Panią Zosią inni z okropną surówką, znienawidzonym, przymusowym leżakowaniem a jeszcze inni z ulubionymi klockami.

Przedszkole to tak naprawdę miejsce w którym wszystko się zaczyna. Później jest szkoła, studia, praca i emerytura jak dobrze pójdzie :) i tak z małego przedszkolaka nawet nie wiadomo kiedy mamy dorosłego człowieka.

Jesli masz wolną chwilę zagraj w grę : http://poswojsku.pl/rozrywka/gry.html

 

Zobacz w menu podobne artykuły do: Przedszkolak przedszkole porady informacje dla rodziców

Dieta cud – jak szybko schudnąć w miesiąc, tydzień a nawet dzień

 

Produkcja i wykonanie filmu: Dieta cud, czyli jak schudnąć - chcesz schudnąć? - Agencja Kreatywna poswojsku - www.poswojsku.eu

portal kulinarny utrzymywany jest z reklam

więc bądź wyrozumiały/a