Własne ja - zainteresowania hobby

 

Własne ja - zainteresowania hobby

W dzisiejszym świecie pełnym obowiązków, gdzie nie ma czasu na sen często zapominamy o własnych zainteresowaniach nie wspominając o samorealizacji, własnej pasji.  Wielu z nas zaplątanWłasne "ja" - zainteresowania - śpiew Własne ja - zainteresowania hobbyych w codziennych czynnościach nie zdaje sobie nawet sprawy z tego, iż czas ucieka mijają dni, tygodnie, miesiące, lata a my wciąż tkwimy w szarej codzienności. Żyjąc takim rytmem człowiek traci chęci do życia, staje się apatyczny, przybity. Godzi się ze wszystkim co stanie mu na drodze zamiast walczyć o to co jest dla niego tak naprawdę ważne. Najczęściej człowiek nie zdaje sobie sprawy z tego, że nie robi nic dla samego siebie.

 

Własne ja - zainteresowania hobby

Ciągle tylko praca, dom, rodzina, zakupy i reszta obowiązków a pasja, hobby, tracą jakiekolwiek znaczenie w zderzeniu z realiami dnia codziennego. Najprostszym wytłumaczeniem w takim przypadku jest brak czasu dla samego siebie. Jednak to nie jest usprawiedliwienie. Każdy z nas ma w sobie jakieś pasje, jakieś nie odkryte głęboko siedzące w sercu marzenia. Czasami wystarczy tak niewiele by uczynić się bardziej szczęśliwym człowiekiem, bardziej wolnym w swoich wyborach. Robiąc coś dla samego siebie stajemy się spełnieni, zadowoleni a nasze zadowolenie sprawia, że dajemy radość innym ludziom. Niekiedy wystarczy ciekawa reklama w telewizji, niekiedy namowa znajomych by nas zainspirować do działania w jakimś kierunku. Innym razem realizacje pasji uzależniamy od funduszy, odległości od miejsca gdzie można było by się realizować w danej dziedzinie.

Własne ja - zainteresowania hobby

Najlepszym czasem na rozwijanie zainteresowań jest okres szkolny kiedy to młodzi ludzie są otwarci na wszelkie nowości, zawierają mnóstwo znajomości i dyWłasne "ja" - zainteresowania - sport Własne ja - zainteresowania hobbysponują ogromem czasu wolnego. Dużą rolę odgrywa tutaj szkoła ale i rodzice, którzy mogą mądrze poprowadzić swoje pociechy tak by pomóc im wybrać właściwe zajęcie. Te wczesne zainteresowania i sposób spędzania czasu wolnego od najmłodszych lat zakorzeniają się w człowieku sprawiając, że jest to nieodłączny element codziennego funkcjonowania. Dla przykładu można podać tu chłopców, którzy od najmłodszych lat ganiają za piłką, należą do drużyn piłkarskich ale i dziewczynki, które uczęszczają na lekcje tańca, spędzając długie godziny w sali ćwiczeń. Dla niektórych takie zainteresowanie przeradza się w formę pracy zawodowej dla innych pasja z dzieciństwa zostaje pasją do końca życia.

Własne ja - zainteresowania hobby

Ważne jest by się samorealizować, by mieć w życiu coś co jest dla nas ważne i sprawia nam przyjemność. Nie możemy odmawiać sobie wszystkiego tylko dlatego, że mamy dom, dzieci, rodzinie i mnóstwo innych obowiązków. Warto czasem pomyśleć o samym sobie :) no chyba, że jest ktoś kto nas zarazi swoją pasją :)

 

Zobacz podobne artykuły do: Własne ja - zainteresowania hobby

Dieta cud – jak szybko schudnąć w miesiąc, tydzień a nawet dzień

 

Produkcja i wykonanie filmu: Dieta cud, czyli jak schudnąć - chcesz schudnąć? - Agencja Kreatywna poswojsku - www.poswojsku.eu

portal kulinarny utrzymywany jest z reklam

więc bądź wyrozumiały/a