Parki dinozaurów Kołacinek, Rogów, Inwałd, Rybnik, Jurowce rodzinne zwiedzanie i wypoczynek

Wielkanocn przepisy dania obiadowe ciasta potrawy wypieki

Parki dinozaurów Kołacinek, Rogów, Inwałd, Rybnik, Jurowce rodzinne zwiedzanie i wypoczynek

 

DINO - PARKI DINOZAURÓW W POLSCE rodzinne zwiedzanie i wypoczynek - który dinopark jest najlepszy?

 

Park Jurajsko – Botaniczny, Dinopark w Kołacinku

Niezapomniane chwile - rodzinne zwiedzanie i wypoczynek

Dino-park w Kołacinkuotwarto 28 kwietnia 2007r.Parki dinozaurów - zdjęcie

Znajduje się on w województwie łódzkim, w powiecie brzezińskim. Pobyt tam pozwoli nam się przenieść w czasie miliony lat wstecz do ery mezozoicznej w której żyły ogromnej wielkości dinozaury. To wspaniałe miejsce zarówno dla dzieci jak i dorosłych do spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu jak i udanej zabawy. Na uwagę zasługuje też piękne ukształtowanie terenu na którym stoją dostojne sylwetki olbrzymich dinozaurów.

W parku prowadzona jest działalność edukacyjna dla dzieci i młodzieży. Wyświetlane są filmy o tych zwierzętach, można zabawić się w małego archeologa czy poszukiwacza złota. Dzieci chętnie odwiedzą grotę z gniazdem dinozaurów i wykluwającym się małym Diplodokiem, zagrają w grę planszową wkomponowaną w teren parku. Będą też mogły pobawić się na wspaniale urządzonym placu zabaw, przejechać się statkiem pirackim czy pozjeżdżać na dmuchańcach. Na terenie Dino-parku znajduje się też muzeum geologiczno – paleontologiczne. Gdy zgłodniejemy możemy posilić się w barze polecającym smaczne i zdrowe posiłki. Każdy długo będzie miał w pamięci pobyt w tym urokliwym miejscu.

 

 

 

DINOPARKI - PARKI DINOZAURÓW W POLSCE rodzinne zwiedzanie i wypoczynek - który dinopark jest najlepszy?

PARKI DINOZAURÓW: Dino-park w Rybniku

W tym parku nie można się nudzić to wspaniała zabawa dla dzieci jak i rodziców

Dino-park w Rybniku mieści się na terenie Ośrodka Wypoczynku i Rekreacji „Pod żaglami”, w województwie śląskim. Został on otworzony 3 kwietnia 2009 roku. Dinozaury zamieszkały w południowej części tego ośrodka nad brzegami Zalewu Rybnickiego. Zostały one wykonane z niezwykłą starannością i zachowaniem naturalnego wyglądu. Obok każdego dinozaura jest tabliczka z opisem. Niektóre z dinozaurów są ruchome i wydają odgłosy. Niebywałą atrakcją jest możliwość wejścia do wielkiej głowy żarłocznego T-rexa i zrobienie sobie zdjęcia. Inną atrakcją będzie zabawa w archeologa poszukującego szkieletu jednego z dinozaurów. Ujeżdżanie apatozaurana długo utkwi dzieciom w pamięci. W upalne dni miłą niespodziankę ma dilofozaur, który zaskakuje wszystkich zimnym prysznicem. W tym parku nie można się nudzić to wspaniała zabawa dla dzieci jak i rodziców.

 

 

DINOPARKI - PARKI DINOZAURÓW W POLSCE rodzinne zwiedzanie i wypoczynek - który dinopark jest najlepszy?

PARKI DINOZAURÓW: Transeuropejski Dinopark – Jura, Park w Bałtowie

Wspaniałe miejsce, które przypomni nam odległe czasy a jednocześnie sprawi, że będziemy się świetnie bawić

Jura Park w Bałtowie leży w województwie świętokrzyskim, 12 km od Ostrowca Świętokrzyskiego. Parki dinozaurów - zdjęciePrzyczyną jego powstania było odkrycie na tych terenach tropów górnojurajskich dinozaurów - allozaura, stegozaura, kamptozaura i kompsognata. Otwarcie parku nastąpiło 7 sierpnia 2004 roku. Zajmuje on powierzchnię 3 ha. Podczas zwiedzania najwięcej emocji budzi model roślinożercy sejsmozaura, którego długość dochodzi do 50 metrów. Innym ulubionym dinozaurem jest kredowy drapieżnik - tyranozaur, na terenie Bałtowa atakujący stado rogatych triceratopsów. Sama trasa przejścia zajmuje około godziny, wzdłuż niej ustawione są tablice informacyjne. Podczas zwiedzania można odpocząć w cieniu drzew przy kaskadach i oczkach wodnych. Ścieżka kończy się wejściem do Muzeum Jurajskiego, w którym zgromadzono około 300 skamieniałości z kraju i ze świata. Na terenie parku jest też z myślą o najmłodszych plac zabaw, gdzie jest wiele huśtawek, karuzel i zjeżdżalni. Można się też pobawić w paleontologa i odkopać szkielet groźnego tyranozaura, lub zdobyć certyfikat ukończenia kursu płukania złota.Dzieci mogą też po wspinać się na konstrukcji linowej tworzącej jak gdyby pajęczą sieć. To wspaniałe miejsce, które przypomni nam odległe czasy a jednocześnie sprawi, że będziemy się świetnie bawić.

 

 

 

 

DINOPARKI - PARKI DINOZAURÓW W POLSCE rodzinne zwiedzanie i wypoczynek - który dinopark jest najlepszy?

PARKI DINOZAURÓW: Jura Park w Solcu Kujawskim

Pobyt tutaj to prawdziwa frajda

Jura Park w Solcu Kujawskim należy do grupy Transeuropejskiej Dinopark, jest on położony w województwie kujawsko-pomorskim, pomiędzy Toruniem a Bydgoszczą. Park został otworzony w maju 2008 roku. Zwiedzając go dowiemy się jak wyglądał las karboński, co żyło w paleozoicznym morzu i czy las bursztynowy był cały z bursztynu. Zobaczymy 160 modeli dinozaurów, których szczątki odkryto w Europie, Ameryce i Azji. Są tu doskonale wykonane modele małych lesotozaurów jak i olbrzymich sejsmozaurów. Obok każdego z nich znajduje się opis. Przejście całej ścieżki z dinozaurami zajmuje około 1,5 godziny i dostarcza niezapomnianych wrażeń. Z myślą o najmłodszych na terenie parku powstał wspaniały plac zabaw. Znajduje się tam też największe w Polsce Muzeum Paleontologiczne. Park prowadzi też zajęcia dla dzieci i młodzieży mające na celu przybliżenie i utrwalenie wiadomości o dinozaurach i skamieniałościach, poprzez prace plastyczne, czy płukanie złota. Na terenie otworzono też restaurację jaskiniową, gdzie we wnętrzu z prahistorycznego świata pełnego zagadekmożna smacznie zjeść. Pobyt tutaj to prawdziwa frajda.

 

DINOPARKI - PARKI DINOZAURÓW W POLSCE rodzinne zwiedzanie i wypoczynek - który dinopark jest najlepszy?

Parki dinozaurów Kołacinek, Rogów, Inwałd, Rybnik, Jurowce

PARKI DINOZAURÓW: Dinolandia - Inwałd

Trudno opuścić to wspaniałe miejsce

Park Dinolandiależy w województwie małopolskim,pomiędzy Wadowicami a Andrychowem. Parki dinozaurów - zdjęcieZostał otwarty w połowie 2009 roku. Na działce o powierzchni 4,5 ha w pięknej malowniczej scenerii można podziwiać ponad pięćdziesiąt figur różnej wielkości dinozaurów. Największym dinozaurem znajdującym się w tym parku jest mamenchizaur, który od głowy do ogona mierzy 22 metry. Zobaczymy tam też pterozaura, ichtiozaura, spinozaura i inne prahistoryczne stworzenia oraz dodatkowo eksponaty głów, szkieletów, kości i różnych skamielin. Wielką atrakcją Dinolandii jest Jaskinia Tajemnic. Aby tam dojść trzeba przejść przez ciasne, kręte i dosyć ciemne korytarze. W grocie został uwięziony młody cylofyz, a na jej ścianach zobaczymy odciski amonitów i innych stworzeń. W parku tym przygotowano bogatą ofertę zajęć sportowo-rekreacyjnych dla całej rodziny. Można tu wśród zieleni, strumyków i specjalnie zaaranżowanych przeszkód wspólnie pograć w mini golfa, nauczyć się grać w bule/bule czy skorzystać z parku linowego. Do dyspozycji odwiedzających jest też ściana wspinaczkowa. Na młodych odkrywców czeka wielka piaskownica w której będą mogli jak prawdziwi paleontolodzy odkryć szkielet ogromnego Tyrannosaurusa rexa. Nie zapomniano o placu zabaw i specjalnie przygotowanym z myślą o zgłodniałych dzieciach - Dinomeni. Trudno opuścić to wspaniałe miejsce.

 

 

 

 

DINOPARKI - PARKI DINOZAURÓW W POLSCE rodzinne zwiedzanie i wypoczynek - który dinopark jest najlepszy?

PARKI DINOZAURÓW: Dinozatorland w Zatorze

Jedno z najciekawszych miejsc, które warto odwiedzić z całą rodziną

Dinozatorland znajduje się w miejscowości Zator przy ulicy Parkowej 7, przy trasie Oświęcim – Wadowice, w województwie małopolskim. Największą atrakcją tego parku jest ścieżka edukacyjna, która prowadzi przez piękne kilkunastoletnie okazy drzew a między nimi migają nam ożywione sylwetki prahistorycznych gadów. To tutaj zobaczymy największego na świecie ruchomego T-Rexa. Będziemy mogli się poczuć jak byśmy żyli kilka milionów lat wstecz i wsłuchać się w przerażające odgłosy wydawane przez dinozaury. Na terenie parku utworzono Muzeum Szkieletów i Skamieniałości w którym zobaczymyszkielet dziewięciometrowego Jangczuanozaura. Możemy też obejrzeć paleontologiczne wykopalisko Tuodziengozaura, jaja dinozaurów oraz kolekcję skamieniałych ważek, ptaków czy ryb. Nie zapomniano też o parku rozrywki zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Jest tam tor gokartowy, quadowy, ogromna Dino-zjeżdżalnia, karuzele, można też przejechać się kucykiem i w specjalnie stworzonym stanowisku wykopaliskowym poszukać śladów dinozaurów. Jeżeli zgłodniejemy jest Dino bar, a dla chcących mieć coś na pamiątkę z tej wspaniałej wycieczki jest sklep. Jest to jedno z najciekawszych miejsc, które warto odwiedzić z całą rodziną.

 

DINOPARKI - PARKI DINOZAURÓW W POLSCE rodzinne zwiedzanie i wypoczynek - który dinopark jest najlepszy?

PARKI DINOZAURÓW: Park Dinozaurów w Nowinach Wielkich

Wycieczka, która może nas wiele nauczyć a przy okazji pozwoli miło spędzić czas

Park Dinozaurów w Nowinach Wielkich znajduje sięprzy ulicy Kolejowej 1b w województwie lubuskim, na trasie Gorzów Wielkopolski - Kostrzyn. Parki dinozaurów - zdjęciePark ten został tak zaprojektowany, aby zainteresować zarówno dzieci jak i dorosłych. Będziemy mieli okazję przejść 700 metrowąleśną, krętą ścieżką prowadzącą nas przez różne okresy geologiczne. Przeniesiemy się do czasów pierwszych płazów, ogromnych ważek by na końcu stanąć oko w oko z największymi zwierzętami żyjącymi kiedykolwiek na ziemi. Spotkamy tam 40 naturalnej wielkości modeli prahistorycznych gadów. Na terenie parku utworzono też geomuzeum w którym można podziwiać skamieniałości i minerały. Po niezapomnianych wrażeniach z dinozaurami możemy odetchnąć nad stawem w którym pływają kolorowe rybki. Dzieci chętnie skorzystają z placu zabaw czy wielkiej piaskownicy. Niesamowite wrażenie robią też podświetlone po zapadnięciu zmroku modele dinozaurów. Na pamiątkę pobytumożna otrzymać wybitą na miejscu monetę - 1 Dino. Zgłodniałych turystów zaprasza Bar Dino. Taka wycieczka może nas wiele nauczyć a przy okazji pozwoli miło spędzić czas.

 

 

 

 

DINO - PARKI DINOZAURÓW W POLSCE rodzinne zwiedzanie i wypoczynek - który dinopark jest najlepszy?

PARKI DINOZAURÓW: Jurajski Park Dinozaurów w Jurowcach

Wspaniałe miejsce, gdzie można spędzić cały dzień z rodzinąi przyjaciółmi

Park Dinozaurów w Jurowcach znajduje się koło Białegostoku, w województwie podlaskim . Otworzony został 1 lipca 2008 roku. Pozwala on choć na chwilę oderwać się od problemów dnia codziennego i przenieść się w odległe czasy, gdy po ziemi stąpały wielkie dinozaury. Główną atrakcją tego parku jest oczywiście ścieżka edukacyjna z tymi prahistorycznymi gadami, których jest 27. Taka podróż w krainie gadów przybliży nam świat który istniał miliony lat temu. Największym z tutejszych dinozaurów jest diplodok, który ma 27 metrów długości i 10 metrów wysokości.Później możemy skorzystać z innych atrakcji np. parku linowego, toru gokartowego czy salonu gier i zabaw. Do dyspozycji najmłodszych jest plac zabaw i kolejka piracka. Przy wyjściu czeka nas niespodzianka, którą jest paszcza tyranozaura w której można robić sobie zdjęcia. W punkcie gastronomicznym możemy się napić lub coś zjeść. Jest to wspaniałe miejsce, gdzie można spędzić cały dzień z rodzinąi przyjaciółmi.

 

 

DINO - PARKI DINOZAURÓW W POLSCE rodzinne zwiedzanie i wypoczynek - który dinopark jest najlepszy?

PARKI DINOZAURÓW: Park Dinozaurów w Karłowie

Odpoczynek – miło spędzony czas

Park Dinozaurów w Karłowie znajduje się w enklawie Narodowego Parku Gór Stołowych, nieopodal podnóża Szczelińca Wielkiego, w województwie dolnośląskim. Parki dinozaurów - zdjęcieZajmuje on powierzchnię 8,3 ha W malowniczy krajobraz górski z licznymi formami skalnymi wstawiono 30 figur olbrzymich dinozaurów. Największy z nich ma7 metrów wysokości.Obok każdego dinozaura ustawiona jest tabliczka z opisem Na terenie parku znajduje się też mała gastronomia z lodami, napojami i daniami z grilla. Nie zapomniano o najmłodszych i przygotowano dla nich wspaniały plac zabaw. Park czynny jest od maja do 30 października. To najwyżej położony park z tymi prahistorycznymi gadami. Można tu po trudach związanych z wejściem na najwyższą górę tego rejonu odetchnąć, przenieść się w czasie w odległe epoki i miło spędzić czas.

 

 

 

 

 

DINOPARKI - PARKI DINOZAURÓW W POLSCE rodzinne zwiedzanie i wypoczynek - który dinopark jest najlepszy?

PARKI DINOZAURÓW: Pawilon Paleontologiczny w Krasiejowie

Bardzo interesujące miejsce

Pawilon Paleontologiczny w Krasiejowie znajduje się przy ulicy Psie Pole 26, w województwie opolskim. Jest to miejsce badawczo wystawiennicze. Pod szklaną podłogą budynku można oglądać największe w Europie nagromadzenie szczątków mezozoicznych gadów i płazów. Jest to złoże które zastygło 220 milionów lat temu. Odkryto tu szczątki Metopozaura, Fitozaura, Cyklotozaura, Aetozaura, Silezaura i Teratozaura. Pawilon ten jest pierwsząz inwestycji powstającego tutaj Dinoparku. Otwarcie planowane jest na lato 2010 roku. Na terenie sprzedawane są też pamiątki związane z tym miejscem – kubki z dinozaurami, podkoszulki, figurki z brązu czy widokówki. To bardzo interesujące miejsce.

 

 

DINOPARKI - PARKI DINOZAURÓW W POLSCE rodzinne zwiedzanie i wypoczynek - który dinopark jest najlepszy?

PARKI DINOZAURÓW: Zaurolandia – Park Dinozaurów w Rogowie

Wspaniałe miejsce na rodzinną wycieczkę i miłe a zarazem pouczające spędzenie wolnegoczasu

Parki dinozaurów - zdjęcieZaurolandia położona jest przy trasie krajowej nr 5 pomiędzy Gnieznem a Bydgoszczą, w województwie kujawsko-pomorskim. Została otwarta 27 kwietnia 2007 roku. Jest tam do przejścia 2 kilometrowa ścieżka edukacyjna na której spotkamy się z prahistorycznymi gadami – dinozaurami. Najpierw przechodzimy przez erę paleozoiczną o czym informują rozmieszczone po bokach tablice, następnie wchodzimy w erę mezozoiczną i naszym oczom ukazują się sylwetki poszczególnych dinozaurów. Są one wykonane z żywicy poliestrowej i swoim kształtem i wielkością odpowiadają rzeczywistym rozmiarom. W Parku można spotkać wielkiego diplodoka, stanąć oko w oko z groźnym tyranozaurem, nad głowami mozna zobaczyć pterodaktyle. Na terenie parku jest też Muzeum Paleontologiczne ze zbiorami skamieniałości z różnych epok. Zaurolandia przygotowała jeszcze inne atrakcje dla odwiedzających np. tor kartingowy, wypożyczalnie łódek. Można też przejechać się na koniu, postrzelać z łuku. Dla najmłodszych przygotowano plac zabaw z huśtawkami, zjeżdżalniami . Organizowane są też zajęcia plastyczne czy wspaniała zabawa w paleontologa odkrywcę szukającego w wielkiej piaskownicy szczątków tyranozaura. W samym centrum parku znajduje się grill, lodziarnia i sklepik z pamiątkami. Park otwarty jest przez cały rok. To wspaniałe miejsce na rodzinną wycieczkę i miłe a zarazem pouczające spędzenie wolnego czasu.

 

 

 

 

 

Zobacz w menu podobne artykuły do: DINOPARKI - PARKI DINOZAURÓW W POLSCE rodzinne zwiedzanie i wypoczynek - który dinopark jest najlepszy?

Polski

Zamki wspaniałe polskie video

Lubelskie Lublin zamek rynek

Zamek w Uniejowie i park zamkowy to wspaniałe miejsce na spacery zakochanych i turniej rycerski

Zamki wspaniałe polskie filmy

Kaliskie zamki staropolskie

Oporów zamek rycerski

Zamki wspaniałe polskie filmy

Zobacz filmowe pokazy zdjęć wspaniałych polskich zamków

Zobacz filmowe pokazy zdjęć wspaniałych polskich zamków

Zobacz filmowe pokazy zdjęć wspaniałych polskich zamków

Łęczyca turniej rycerski na zamku video

 

portal kulinarny utrzymywany jest z reklam

więc bądź wyrozumiały/a

Języki