GDZIE WARTO POJECHAĆ Z DZIEĆMI: Zoo Łódź, łódzki, ogród zoologiczny a Poznań, Gdańsk, Zamość, Opole rodzinna wycieczka- zwierzęta, atrakcje

Rodzinne zwiedzanie zoo Łódź Poznan Gdansk Zamość Opole

 

GDZIE WARTO POJECHAĆ Z DZIEĆMI: ZOO w Łodzi zwierzęta, atrakcje

wycieczka po łódzkim zoo miłym i przyjemnym relaksem dla całej rodziny :)

 

zarówno dla dorosłych jak i dzieci Miejski Ogród Zoologiczny w Łodzi powstał w 1938 roku z inicjatywy Stefana Rogowicza –Naczelnika Wydziału Plantacji.

ZOO zdjęcie zwierzęta, atrakcje wycieczka po zoo miłym i przyjemnym relaksem dla całej rodzinyZoo w Łodzi Położone jest przy ulicy Konstantynowskiej 8/10. Pod względem wielkości zajmuje 10 miejsce w kraju.

W Zoo w Łodzi znajduje się w nim około 3000 zwierząt. Na pewno niebywałą atrakcją są kolorowe ptaki, lwy, niedźwiedzie, małpy, słonie, kangury, żyrafy i wiele, wiele innych zwierząt.

W Zoo w Łodzi dzieci bardzo lubią bawić się w mini zoo, gdzie mogą pogłaskać i nakarmić młode kózki, owieczki.

Na terenie łódzkiego ogrodu zoologicznego jest też plac zabaw w którym można się pohuśtać, pozjeżdżać lub pokręcić się na karuzeli. Dyrekcja łódzkiego ogrodu zoologicznego organizuje też ciekawe zajęcia dydaktyczne dla dzieci zatytułowane „Czworonożni przyjaciele”, „Nasze zwierzęta chronione” czy „Nie taki wąż straszny”.

W łódzkim ogrodzie zoologicznym prowadzona jest też akcja „ zaopiekuj się zwierzakiem”, polegająca na wybraniu zwierzęcia i pokryciu kosztów jego wyżywienia. Ogród wprowadził w weekendy nową atrakcję – możliwość obserwacji zwierząt podczas karmienia. Myślę, że wycieczka po łódzkim zoo będzie miłym i przyjemnym relaksem zarówno dla dorosłych jak i dzieci.

 

 

 

GDZIE WARTO POJECHAĆ Z DZIEĆMI: ZOO w Poznaniu 

udana wyprawa całej rodziny to niezapomniana przygoda - poznański ogród zoologiczny

 

W Poznaniu znajdują się dwa Ogrody Zoologiczne – Stary przy ulicy Zwierzynieckiej 19 i Nowy na Białej Górze nad Jeziorem Maltańskim.

ZOO zdjęcie zwierzęta, atrakcje wycieczka po zoo miłym i przyjemnym relaksem dla całej rodziny

"Stare Zoo" - poznański ogród zoologiczny - powstało w 1871 roku. Na uwagę zasługuje w nim przepiękne akwarium z żywą rafą koralową, którą stanowią ukwiały, koralowce, bajecznie kolorowe ryby oraz skorupiaki morskie. W innym akwarium są ryby znane ze swego rozbójniczego usposobienia – rogatnice i ryby drapieżne – mureny. Dzieci zaprasza dawna Słoniarnia, gdzie obecnie w sezonie letnim można przejechać się na kucu szetlandzkim czy dzięki ekspozycjom dowiedzieć się skąd pochodzi mleko, miód czy wełna. Dużą atrakcją jest też wspólne z opiekunami z poznańskiego ogrodu zoologicznego karmienie kóz. Trzeba też odwiedzić zabytkową grotę, która jest obecnie miejscem działań edukacyjnych. To tu organizowane są prelekcje, pokazy multimedialne i zajęcia plastyczne mające na celu pokazanie jak i dlaczego należy chronić przyrodę. W tym ogrodzie znajdują się przeważnie mniejsze zwierzęta. Dzieci chętnie korzystają też z placu zabaw, który ma tor samochodowy i karuzelę. Ogród ten w 1975 roku został wpisany na listę zabytków.

W "Nowym Ogrodzie" - poznański ogród zoologiczny - zachwyci nas swoim wyglądem nowoczesna i duża słoniarnia. Obok niej zbudowano afrykańską wioskę, gdzie można się czegoś napić lub zjeść. Z jej wysokiego tarasu widać panoramę poznańskiego ZOO oraz wybiegi dla słoni ze strumykiem i wodospadem. Zobaczymy też tutaj jedną znajbogatszych kolekcji ptaków drapieżnych i sów w Europie. Są wśród nich występujące rzadko ostrosępy brodate, myszołowy, orły stepowe czy sępy. Rodzice z małymi dziećmi najwięcej czasu spędzają w mini poznańskim zoo, gdzie można głaskać do woli puszyste króliczki, kózki karłowate czy osiołki. Cała rodzina wróci z takiej wyprawy zadowolona.

 

GDZIE WARTO POJECHAĆ Z DZIEĆMI: ZOO w Gdańsku 

taka wycieczka dostarczy nam niesamowitych wrażeń i pozwoli zapomnieć o problemach

 

Miejski Ogród Zoologiczny w Gdańsku znajduje się w dzielnicy Oliwa przy ulicy Karwieńskiej 3. Jest to jeden z największych ogrodów w Polsce, zajmuje powierzchnię około 120 hektarów. Powstał w 1954 roku. ZOO zdjęcie zwierzęta, atrakcje wycieczka po zoo miłym i przyjemnym relaksem dla całej rodziny Zamieszkują tu zwierzęta z wszystkich kontynentów, a także można zobaczyć wiele gatunków, których już nie zobaczymy w warunkach naturalnych. Bo tylko tu spotkamy antylopy bongo, onyksy arabskie czy też padlinożerne, wspaniałe kondory wielkie. Zoo zaprasza przez cały rok, a w szczególności zimą. Wspaniale prezentują się wtedy na tle białego śniegu wilki, łosie, rysie a nawet tygrysy. Prawdziwym rajem, gdzie można karmić i głaskać lamę, świnki czy owieczki jest oczywiście mini zoo, zawsze pełne wesołych i uśmiechniętych dzieci. Niewątpliwą atrakcją jest ”kolejka retro”, którą można odbyć wycieczkę po terenie Ogrodu pozwalającą poznać jego najciekawsze zakątki zamieszkałe przez egzotyczne zwierzęta takie jak żyrafy, słonie, hipopotamy, wielbłądy czy lwy. Od maja do września można skorzystać też z przejażdżki konnej. Dla pasjonatów aktywnego wypoczynku ogród ma do zaoferowania park linowy „Małpi jar”, w którym są trzy trasy pełne różnorakich przeszkód. W plątaninie mostów, lin, drabin i wiszących między drzewami elementów, każdy szukający mocnych wrażeń znajdzie coś dla siebie. Nie zapomniano też o sklepie z pamiątkami i budkach gastronomicznych. Taka wycieczka dostarczy nam niesamowitych wrażeń i pozwoli zapomnieć o problemach.

 

 

 

GDZIE WARTO POJECHAĆ Z DZIEĆMI: ZOO w Zamościu 

jak miło razem z rodziną spędzić czas w takim otoczeniu

Miejski Ogród Zoologiczny w Zamościu mieści się przy ulicy Szczebrzeskiej 12. Powstał on w 1953 roku, jego założycielem był profesor Stefan Miler. Cały ogród zajmuje powierzchnię 13,8 ha i podzielony jest na ekspozycje zoologiczną i botaniczną. W części zoologicznej zachwycą nas niedźwiedzie, pumy, serwale, wielbłądy, zebry. ZOO zdjęcie zwierzęta, atrakcje wycieczka po zoo miłym i przyjemnym relaksem dla całej rodziny Czyż nie wspaniale jest popatrzeć na skaczące po swoich wybiegach małpy, obejrzeć pytony, anakondy, warany czy kolorowe ryby. Nie można zapomnieć o ptactwie wodnym – kaczkach, pelikanach, bocianach, łabędziach czarnych czy ibisach. Na pewno zatrzymamy się przy pawiach rozkładających swoje różnobarwne ogony, puchaczach i orłach. Dreszczyk emocji wzbudzą w nas tarantule lub ptaszniki. W części botanicznej znajdziemy wiele gatunków roślin takich jak ostróżka, irys, ciernik, przylaszczka, pierwiosnek, sasanka, krwawnik, lawenda i perukowiec. Jak miło razem z rodziną spędzić czas w takim otoczeniu.

 

 

 

GDZIE WARTO POJECHAĆ Z DZIEĆMI: ZOO w Opolu

 jedno z najnowocześniejszych Zoo w Polsce

Ogród Zoologiczny w Opolu znajduje się w centrum miasta, wśród starodrzewu wyspy Bolko. Jako mały zwierzyniec powstał w roku 1930. Dwukrotnie był zniszczony, ostatnio w 1998 roku podczas powodzi, która nawiedziła miasto. ZOO zdjęcie zwierzęta, atrakcje wycieczka po zoo miłym i przyjemnym relaksem dla całej rodziny Na powierzchni 20 ha znajduje się około 1000 zwierząt. Ich wybiegi podzielone są na krainy geograficzne. W ogrodzie tym nie zauważymy żadnych masywnych krat ani wysokich ogrodzeń. Witają nas piękne wybiegi usytuowane wśród zieleni, kwiatów i roślin. Atrakcyjności temu miejscu dodają wyspy i strumienie, które stanowią naturalną barierę oddzielającą zwierzęta od zwiedzających. Chętnie poprzyglądamy się wesołej gromadce skaczących małp, poznamy najmniejsze z nich – Pigmejki jak i zadziwiące nas ogromne, majestatyczne goryle. Na terenie ogrodu jest też urządzone z myślą o najmłodszych mini zoo i plac zabaw. Ogród ten może się też poszczycić sukcesami w hodowli hipopotamów karłowatych, kangurów czy serwali. Prowadzi też liczne zajęcia dla dzieci i młodzieży . Dla zwiedzających przygotowano przejażdżki konne, liczne konkursy i zabawy. Nikt nie powinien się tutaj nudzić, w tej oazie spokoju można zapomnieć o problemach dnia codziennego. To jedno z najnowocześniejszych Zoo w Polsce.

 

 

 

 

 

 

Zobacz w menu podobne opisy do: GDZIE WARTO POJECHAĆ Z DZIEĆMI:  Zoo Łódź, łódzki, ogród zoologiczny a Poznań, Gdańsk, Zamość, Opole rodzinna wycieczka- zwierzęta, atrakcje

Rodzinne zwiedzanie zoo Łódź Poznan Gdansk Zamość Opole

Polski

Zamki wspaniałe polskie video

Lubelskie Lublin zamek rynek

Zamek w Uniejowie i park zamkowy to wspaniałe miejsce na spacery zakochanych i turniej rycerski

Zamki wspaniałe polskie filmy

Kaliskie zamki staropolskie

Oporów zamek rycerski

Zamki wspaniałe polskie filmy

Zobacz filmowe pokazy zdjęć wspaniałych polskich zamków

Zobacz filmowe pokazy zdjęć wspaniałych polskich zamków

Zobacz filmowe pokazy zdjęć wspaniałych polskich zamków

Łęczyca turniej rycerski na zamku video

 

Wigilia Boże Narodzeni składniki przepisy przygotowanie potraw wypieki ciasta ciasteczka wypieki baby mazurki

Przygotowanie smakołyków Wigilia Boże Narodzeni przepisy na świąteczne potrawy

Wigilia Boże Narodzeni tradycyjne obyczaje świąteczne

portal kulinarny utrzymywany jest z reklam

więc bądź wyrozumiały/a

Boże Narodzenie i Wigilię - PRZEPISY KULINARNE - SMACZNE POTRAWY NA RODZINNE ŚWIĘTA

Zupy - potrawy na  Boże Narodzenie i Wigilię

Zupa to zwykle pierwszy pokarm spożywany w trakcie  Wigilii - na obiad a w Wigilię Bożego Narodzenia - tuż po opłatku. Zazwyczaj są to zupy: rosół na  Boże Narodzenie i Wigilię - grzybowa lub owocowa. Zupą również zwykle rozpoczyna się obiad Noworoczny, jak i większość tradycyjnych posiłków w Polsce. W szczególności, gdy zbierze się na nim cała rodzina.

Barszcz na Boże Narodzenie i Wigilię / wigilijny z uszkami - przepis na smaczną potrawę na Wigilię

Zupa wigilijna z suszonych śliwek - przepis na smaczną potrawę na Wigilię

Grzybowa z suszonych grzybów - przepis na smaczną potrawę na Wigilię

Barszczyk wigilijny - przepis na smaczną potrawę na  Boże Narodzenie i Wigilię

Zupa owocowa - potrawa na obiad  Boże Narodzenie - przepis na smaczną potrawę na  Boże Narodzenie i Wigilię

Zupa wiśniowa - przepis na smaczną potrawę na Wigilię

Zupa z suszu - potrawa na Wigilię i na obiad  Boże Narodzenie - przepis na smaczną potrawę na  Boże Narodzenie i Wigilię

Ryby - przepisy kulinarne na Wigilię i Boże Narodzenie

Ryby są jednym z podstawowych posiłków spożywanych przez chrześcijan w trakcie świąt, w szczególności w trakcie Wielkanocy czy Wigilii Bożego Narodzenia. Typowo polskim obyczajem jest spożywanie karpia w trakcie Wigilii. A tradycyjne przepisy kulinarne na potrawy z ryb - dają bardzo smakowite efekty.

Wigilijny karp - przepis na smaczną potrawę na Wigilię

Karp gotowany - przepis na smaczną potrawę na Wigilię

Karp na ostro - przepis na smaczną potrawę na Wigilię

Karp czosnkowy na Wigilię i rodzinne Boże Narodzenie - przepis na smaczną potrawę na Wigilię

Ryba wielkanocna smażona z kapustą - przepis na smaczną potrawę na Wielkanoc

Pieczone dzwonki na  Boże Narodzenie i Wigilię - przepis na smaczną potrawę na  Boże Narodzenie i Wigilię

Bezmięsne - przepisy kulinarne na Wigilię i Boże Narodzenie

Potrawy bezmięsne zdecydowanie nie są zbyt mocno zakorzenione w naszej tradycji kulinarnej. Wyjątkiem jest Wigilia - na niej poz rybami nie może być podane jakiekolwiek inne mięso.

Pierogi wigilijne z grzybami - przepis na wigilijną potrawę - przepis na smaczną potrawę na  Boże Narodzenie i Wigilię

Wigilijna kutia - tradycyjny przepis na wigiliną potrawę - przepis na smaczną potrawę na  Boże Narodzenie i Wigilię

Pierogi na Boże Narodzenie i Wigilię z serem - przepis na smaczną potrawę na  Boże Narodzenie i Wigilię

Sos grzybowy na Wigilię Bożego Narodzenia - przepis na smaczną potrawę na  Boże Narodzenie i Wigilię


Tradycyjne ciasta - przepisy kulinarne na Wigilię i Boże Narodzenie

Polskie ciasta są zawsze bardzo okazałe, kolorowe, a przede wszystkim: przepyszne!!! Potrawy, które idealnie pasują zarówno na Wielkanoc, Wigilię jak i na Nowy Rok.

Makowiec wielkanocny z orzechami - tradycyjny przepis na Wigilię i Boże Narodzenie - przepis na smaczną potrawę na  Boże Narodzenie i Wigilię

Pączki tradycyjne - potrawa- przepis na Wielkanoc, Wigilię i Boże Narodzenie - przepis na smaczną potrawę na  Boże Narodzenie i Wigilię

Sernik tradycyjny przepis, potrawa na Boże Narodzenie - przepis na smaczną potrawę na  Boże Narodzenie i Wigilię

Piernik świąteczny potrawa wigilina - przepis - przepis na smaczną potrawę na  Boże Narodzenie i Wigilię

 

Drób - przepisy kulinarne na Boże Narodzenie i Wigilię

Zwolenników białego mięsa ciągle przybywa. W naszej tradycji - kurczaki i kaczki - potrawy, zawsze miały należyte miejsce na świątecznym stole.

Drób świąteczny w sosie grzybowym - przepis na smaczną potrawę na  Boże Narodzenie i Wigilię

Drób na Wielkanoc i Boże Narodzenie poswojsku - przepis na smaczną potrawę na  Boże Narodzenie i Wigilię

Kurczak na Wielkanoc i Boże Narodzenie z piekarnika - przepis na smaczną potrawę na  Boże Narodzenie i Wigilię

Dewolaje świąteczne z koperkiem - przepis na smaczną potrawę na  Boże Narodzenie i Wigilię

Drób z ziemniakami - przepis na smaczną potrawę na  Boże Narodzenie i Wigilię


Wieprzowina - przepisy kulinarne na  Boże Narodzenie i Wigilię

Dania wieprzowe są to potrawy bardzo charakterystyczne dla rodzimej tradycji kulinarnej. Polecamy je w szczególności na wielkanocny czy bożonarodzeniowy świąteczny obiad.

Kluski śląskie z wątróbką potrawa na Boże Narodzenie - przepis na smaczną potrawę na Boże Narodzenie

Kotlet schabowy z ziemniaczkami potrawa i przepis na stół bożonarodzeniowy - przepis na smaczną potrawę na Boże Narodzenie

Jabłkowa pieczeń schabowa - staropolska smakowita potrawa kulinarna - przepis bożonarodzeniowy - przepis na smaczną potrawę na Boże Narodzenie

 

 Boże Narodzenie i Wigilię w Polsce - wiara, nadzieja, miłość - czy jest gdzieś piękniej i bardziej rodzinnie ?

Przepisy staropolskie - smaczne potrawy na  Boże Narodzenie i Wigilię

Języki