Arboretum w Rogowie rodzinne zwiedzanie

Arboretum w Rogowie zwiedzanie

Niezapomniane wrażenia, które na długo pozostaną w pamięci - ogród, drzewa, krzewy ...


Arboretum w Rogowie znajduje się w województwie łódzkim, w powiecie brzezińskim, położone jest około 1,5km od trasy nr 72 Łódź - Rawa Mazowiecka.

Arboretum w Rogowie powstało w 1923 roku jako arboretum leśne i podlega pod Wydział Leśny SGGW.

Arboretum w Rogowie to wspaniałe miejsce, które trzeba odwiedzić, gdyż należy do grupy najcenniejszych i najbogatszych w odmiany drzew i krzewów tego typu  ogrodów w Europie (ogród, drzewa, krzewy).

Spacerując po tym pięknym lesie (Arboretum w Rogowie) będziemy mogli podziwiać 38 metrowe daglezje zielone, różne odmiany klonów, jarząbów, sosen, modrzewi i świerków. Bardzo malowniczo wyglądają cyprysy groszkowe, sosna żółta czy choina zachodnia. Zachwyci nas swoim wyglądem kolekcja chińskich drzew i krzewów, a w szczególności kielichowiec chiński, trzmielina wielkoskrzydła czy heptakodium chińskie. Spacerując po ogrodzie dotrzemy też do alpinarium. Jest to wspaniałe miejsce w którym chętnie chce się usiąść na ławeczce i odpocząć. Stanowi je ciąg strumyków, kilka oczek wodnych i staw z wyspą a dookoła nich skalniaki z bylinami pochodzącymi z całego świata. W czerwcu na stawach i oczkach zakwitają białe, żółte i różowe grzybienie, a brzegi porastają irysy, prymule, trzykrotki .Rosną tutaj też strzeliste świerki serbskie, limby o pięknych kształtach czy srebrzące się jodły kalifornijskie.

W Arboretum w Rogowie jest też dział Flory Polskiej z bylinami, krzewami i drzewami objętymi ochroną w Polsce. Najnowszą kolekcją roślin w Alpinarium jest torfowisko wysokie. Zobaczymy tu bagno zwyczajne, modrzewnicę pospolitą, brzozę karłowatą, żurawinę, wierzbę borówkolistną, czermień błotną, wełnianki i płaty mchów torfowców. To wspaniałe miejsce na rodzinną wycieczkę o każdej porze roku. Wiosną, gdy przyroda budzi się do życia, gdy zakwitają  przepięknie liczne magnolie, różnokolorowe różaneczniki i dalie. Jesienią z kolei zachwycą nas różnokolorowe liście na drzewach, a zimą otulone śniegiem jak białą pierzynką drzewa. Od wiosny do jesieni czynny jest też punkt sprzedaży roślin w którym można kupić rzadko spotykane i ciekawe rośliny do swojego ogrodu.

Na terenie Arboretum w Rogowie jest Muzeum Przyrodniczo Leśne z bogatą kolekcją zwierząt, szyszek oraz próbek drewna. Dla zwiedzających przygotowuje się liczne atrakcje – festyny, koncerty. Będąc w Rogowie warto przejechać się też kolejką wąskotorową i zwiedzić zabytki znajdujące się w okolicy lub upiec sobie kiełbaskę przy ognisku w Jeżowie. Pobyt w tym miejscu to niezapomniane wrażenia, które na długo pozostaną w pamięci.

 

Arboretum w Rogowie - rodzinne zwiedzanie  *  Arboretum w Rogowie - wakacyjna przechadzka dla całej rodziny

Polski

Zamki wspaniałe polskie video

Lubelskie Lublin zamek rynek

Zamek w Uniejowie i park zamkowy to wspaniałe miejsce na spacery zakochanych i turniej rycerski

Zamki wspaniałe polskie filmy

Kaliskie zamki staropolskie

Oporów zamek rycerski

Zamki wspaniałe polskie filmy

Zobacz filmowe pokazy zdjęć wspaniałych polskich zamków

Zobacz filmowe pokazy zdjęć wspaniałych polskich zamków

Zobacz filmowe pokazy zdjęć wspaniałych polskich zamków

Łęczyca turniej rycerski na zamku video

 

portal kulinarny utrzymywany jest z reklam

więc bądź wyrozumiały/a

Języki