Jarmark wojewódzki - impreza samorządu województwa łódzkiego

Jarmark wojewódzki to wspaniała impreza, warto się na nią wybrać i przyjemnie spędzić czas...

Jarmark wojewódzki - impreza samorządu województwa łódzkiego


Jarmark wojewódzki organizowany jest przez władze samorządowe województwa łódzkiego. Jest to impreza cykliczna mająca za zadanie promocję województwa.

Jarmark wojewódzki - impreza samorządu województwa łódzkiego odbywa się w miesiącu wrześniu i trwa trzy dni. Zjeżdża się wtedy do Łodzi wiele gości z całego kraju i z zagranicy. Główna  ulica miasta - Piotrkowska wypełnia się jarmarcznymi budkami w których przedsiębiorcy reklamują swoje wyroby. Na wszystkich odwiedzających jarmark czeka wiele atrakcji.

Podczas Jarmarku wojewódzkiego - imprezy samorządu województwa łódzkiego - organizowane są m.in.:  pokazy cyrkowe, żonglerki, straży pożarnej czy  ognia.

Jarmark wojewódzki oferuje także atrakcje dla najmłodszych - są konkursy dla dzieci, oczywiście z nagrodami.

Swoją ofertę turystyczno-kulturalną podczas Jarmarku wojewódzkiego - imprezy samorządu województwa łódzkiego prezentują gminy i powiaty z której możemy się dowiedzieć co warto zwiedzić, gdzie pojechać z rodziną na weekend czy niedzielną wycieczkę, gdzie można smacznie zjeść i gdzie w razie potrzeby przenocować.

Będąc na jarmarku wojewódzkim zapoznamy się też ze sztuką ludową, będziemy mogli pooglądać wyroby i popatrzeć jak tańczą i śpiewają zespoły ludowe.

Nie brakuje też miejsc gdzie będziemy mogli spróbować potraw regionalnych – pysznego miodu, sera czy wiejskiego chleba. Podczas jarmarku wojewódzkiego odbywa się też parada uliczna w której udział biorą orkiestry dęte, szczudlarze, żonglerzy. Na scenach prezentują się kabarety, dziecięce zespoły i gwiazdy polskiej piosenki. To wspaniała impreza, warto się na nią wybrać i przyjemnie spędzić czas.

Zobacz w bocznym menu podobne artykuły do: Jarmark wojewódzki - impreza samorząd województwa łódzkiego

Polski

Zamki wspaniałe polskie video

Lubelskie Lublin zamek rynek

Zamek w Uniejowie i park zamkowy to wspaniałe miejsce na spacery zakochanych i turniej rycerski

Zamki wspaniałe polskie filmy

Kaliskie zamki staropolskie

Oporów zamek rycerski

Zamki wspaniałe polskie filmy

Zobacz filmowe pokazy zdjęć wspaniałych polskich zamków

Zobacz filmowe pokazy zdjęć wspaniałych polskich zamków

Zobacz filmowe pokazy zdjęć wspaniałych polskich zamków

Łęczyca turniej rycerski na zamku video

 

Języki