Muzeum Okręgowe w Sieradzu zwiedzanie historia opis

Rodzina dzieci rodzice turystyka rodzinne zwiedzanie rodzinne atrakcje turystyczne gdzie wyjechać zwiedzanie z dziećmi

portal kulinarny utrzymywany jest z reklam

więc bądź wyrozumiały/a

Świetne miejsce na wycieczkę z rodziną Muzeum Okręgowe w Sieradzu zwiedzanie historia opis

 

Muzeum Okręgowe w Sieradzu zwiedzanie historia opis

Muzeum Okręgowe w Sieradzu zwiedzanie historia opis

 

Muzeum Okręgowe w Sieradzu mieści się w najstarszej sieradzkiej kamienicy przy ulicy Dominikańskiej 2, tuż przy Rynku. Powstało ono w 1937 roku. W swoich zasobach posiada eksponaty związane z dziejami ziemi sieradzkiej.  Na parterze zobaczymy wystawę z dziełami sztuki. Są tu portrety sarmackie z wizerunkami rodów szlacheckich zamieszkujących ziemię sieradzką oraz portrety trumienne. Jest też sala prezentująca meble, porcelanę i bibeloty  pochodzące z XIX wiecznego dworu.

 

 

Muzeum Okręgowe w Sieradzu zwiedzanie historia opis

Z przyjemnością będziemy oglądać zrekonstruowaną dawną aptekę, gdzie oprócz mebli zobaczymy też moździerze, opakowania apteczne i wagi. Odwiedzając Muzeum zobaczymy też ekspozycję zatytułowaną „Życie ludzi w pradziejach.”. Pokazuje ona codzienne życie ludzi  z okolic Sieradza od epoki kamienia łupanego do początków chrześcijaństwa. Dowiemy się jak wyglądało dawne rolnictwo, garncarstwo, kowalstwo.

 

Muzeum Okręgowe w Sieradzu zwiedzanie historia opis

Następna wystawa przybliży nam  średniowieczny Sieradz – poznamy ceramikę, broń, narzędzia, ozdoby czy pieniądze wtedy używane. Tutaj dowiemy się o dawnym grodzisku, które później zostało przekształcone w zamek. Jest też wystawa poświęcona sztuce ludowej. Warto także odwiedzić Sieradzki Park Etnograficzny mieszczący się przy ulicy Grodzkiej, który jest filią muzeum. Zobaczymy w nim dom tkacza ze Zgierza, zagrodę rzeźbiarza, obórkę, stodołę i wiatę z ekspozycją  narzędzi rolniczych pochodzących z XIX wieku Muzeum organizuje też wystawy czasowe i ekspozycje okolicznościowe. Muzeum Okręgowe w Sieradzu to świetne miejsce na wycieczkę z rodziną.

 

 

Zobacz w menu podobne artykuły do: Muzeum Okręgowe w Sieradzu zwiedzanie historia opis