Muzeum Fabryki w Łodzi ciekawe miejsce, które warto zwiedzić całą rodziną

Rodzina dzieci rodzice turystyka rodzinne zwiedzanie rodzinne atrakcje turystyczne gdzie wyjechać zwiedzanie z dziećmi

portal kulinarny utrzymywany jest z reklam

więc bądź wyrozumiały/a

Muzeum Fabryki w Łodzi ciekawe miejsce, które warto zwiedzić całą rodziną

Muzeum Fabryki w Łodzi ciekawe miejsce, które warto odwiedzić całą rodzinąBardzo ciekawe miejsce - Muzeum Fabryki w Łodzi - warto odwiedzić...


Muzeum Fabryki w Łodzi mieści się na terenie kompleksu Manufaktura przy ulicy Drewnowskiej 58.

Wejście do Muzeum Fabryki w Łodzi jest w pasażu przy Cinema City. Odwiedzając to muzeum  zapoznamy się z historią zakładów włókienniczych stworzonych w drugiej połowie XIX wieku przez Izraela Poznańskiego. Produkowały one kiedyś miliony metrów tkanin bawełnianych.

W Muzeum Fabryki w Łodzi dowiemy się jak rozwijały się zakłady w Łodzi, w jaki sposób odbywała się produkcja tkanin bawełnianych i w jakich warunkach dawni pracownicy musieli pracować.

W Muzeum Fabryki w Łodzi będziemy mogli zobaczyć jak pracują zabytkowe krosna, posłuchać huku jaki się z nich wydobywa i spróbować przędzenia nici. Duży entuzjazm wzbudza też drzewko bawełniane i możliwość zrobienia stemplami własnego wzoru na tkaninie. Dowiemy się ile czynności należy wykonać, by bawełna zebrana z plantacji i przywieziona do fabryki stała się tkaniną sprzedawaną w sklepie.

Ostatnio w Muzeum Fabryki w Łodzi otwarto nową salę wystawienniczo – bankietową w której zaprezentowano cykl malarstwa olejnego Piotra Klemensa Borzęckiego. W muzeum ciągle coś się dzieje.

W weekendy w Muzeum Fabryki w Łodzi w godzinach 12-15 często organizowane są warsztaty dla dzieci i ich rodziców. Można na nich zapoznać się z różnymi technikami plastycznymi a przy okazji poznać  historię zakładów. 

Muzeum Fabryki w Łodzi to bardzo ciekawe miejsce, które warto zwiedzić całą rodziną.