Turniej rycerski w Uniejowie - impreza prawie średniowieczna

Rodzina dzieci rodzice turystyka rodzinne zwiedzanie rodzinne atrakcje turystyczne gdzie wyjechać zwiedzanie z dziećmi

portal kulinarny utrzymywany jest z reklam

więc bądź wyrozumiały/a

Obok świetnej zabawy można się tu też dużo dowiedzieć o kulturze, życiu i zwyczajach średniowiecznych...

Turniej rycerski w Uniejowie - impreza prawie średniowieczna


Turniej Rycerski w Uniejowie to impreza, która na stałe wpisała się do kalendarza miasta.

Turniej Rycerski odbywa się przy zamku nad brzegiem rzeki Warty. Wtedy to do Uniejowa zjeżdżają się Rycerze i Damy Dworu z całej Polski. Możemy tam obejrzeć pokazy pojedynków konnych, turniej łuczniczy, pokazy artyleryjskie a także sokolnicze.

Szczególnie dużo emocji dostarczą indywidualne walki rycerskie Turnieju Rycerskiego w Uniejowie. Zachwycą nas zapewne swoim wyglądem błyszczące zbroje, tarcze czy topory.

Podczas Turnieju Rycerskiego w Uniejowie można też samemu spróbować swoich sił rzucając włócznią, strzelając z łuku lub trebusza czy biorąc udział w grach i zabawach plebejskich.

Dużą atrakcją Turnieju Rycerskiego w Uniejowie są też ustawione u podnóża wieży rycerskiej średniowieczne kramy, które oferują różnorodne pamiątki: miecze, topory, tarcze, łuki, naszyjniki oraz wiele innych ozdób i pamiątek stylizowanych na pochodzące z epoki średniowiecza.

Podczas Turnieju Rycerskiego w Uniejowie nie zapomniano też o staropolskich potrawach i napitkach dla strudzonych i głodnych gości.

Imprezie towarzyszą występy zespołów muzyki starodawnej. 

Podsumowując Turniej Rycerski w Uniejowie to świetna impreza dla osób w różnym wieku, zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Obok świetnej zabawy na Turnieju Rycerskim w Uniejowie można się też dużo dowiedzieć o kulturze, życiu i zwyczajach średniowiecznych.

 

Zobacz w bocznym menu podobne artykuły do: Turniej Rycerski w Uniejowie - impreza prawie średniowieczna