Kapusta kiszona kwaszona przepis składniki przygotowanie

Kapusta kiszona kwaszona przepis składniki przygotowanie- swojskie przepisy kulinarne, smaczne i efektownie wyglądające

 

Kapusta kiszona czy kwaszona? Która nazwa jest poprawna? Obydwie!

Polacy używają zarówno nazwy kapusta kiszona jak i kapusta kwaszona. Ale chodzi o tn sam smakołyk :).

 

Składniki do przygotowania potrawy Kapusta kiszona kwaszona:

10 kg kapusty białej, 20 dag soli, 1 łyżka kopru, 1 łyżka kminku, 4 liście laurowe, 6 ziaren ziela angielskiego, 1 kg marchewki, 4 duże twarde jabłka, 2 duże cebule

 

Kapusta kiszona kwaszona przepis składniki przygotowaniezdjęcie potrawy: Kapusta kiszona kwaszona przepis składniki przygotowanie

 

 

Przygotowanie - przepis kulinarny na potrawę Kapusta kiszona kwaszona:

Kapustę możesz kisić w beczce, w dużym kamiennym garnku lub w słojach. Oczyść główki białej kapusty, przekrój, wytnij głąby. Następnie obierz marchewki i jabłka, zetrzyj je na tarce do jarzyn, obierz cebule, wymieszaj sól z przyprawami.

Poszatkuj białe główki, wymieszaj z przyprawami, startą marchewką z jabłkiem i cebulą pokrojoną w cienkie piórka. Przełóż kapustę do beczki i starannie ubij drewnianą pałką. Nadmiar soku z kapusty kiszonej kwaszonej - odlej.

Na powierzchnię kapusty połóż drewnianą pokrywę i obciąż kamieniem.

Beczkę z kapustą kiszoną/ kwaszoną trzymaj w temperaturze ok. 18 stopni przez cztery dni. Następnie wynieś beczkę w chłodne miejsce, aby kapusta powoli kisła (tzn. dojrzewała :).

Kapusta kiszona, to obok ogórków kiszonych i bigosu jedna z najbardziej rodzimych potraw - idealna na każdą imprezę i na święta: Wielkanoc czy też Wigilię.

Kapusta kiszona kwaszona to przysmak już nie tylko nasz rodzimy. Teraz już cały świat zajada się Kapustą kiszoną kwaszoną.

 

Zobacz w menu podobne przepisy do: Kapusta kiszona kwaszona przepis składniki przygotowanie

Polski

Języki