Mazurek wielkanocny przepis przygotowanie tradycyjnego mazurka

 

Mazurek Wielkanocny - przepis kulinarny - Mazurek Wielkanocny

Mazurek wielkanocny Mazurek wielkanocny

Składniki staropolskiego mazurka wielkanocnego - WESOŁEGO ALLELUJA!!!

1 i 1/2 szklanki mąki pszennej

kostka margaryny lub masłaroślinnego

1 jajko

2 białka

1 szklanka cukru

1/3 szklanka cukru pudru lub zwykłego cukru

1/2 łyżeczki proszku do pieczenia

5 dag suszonych śliwek

2 dag suszonej gruszki

garść rodzynek

łyżka kakao

 

Mazurek Wielkanocny tradycyjny mazurek na WIelkanoc

 

 

 

 

 

 

 

 

Mazurek Wielkanocny mazurek na Wielkanoc

Przygotowanie mazurka - mazurek pyszne ciasta na Wielkanoc

Mąkę pszenną na mazurka wielkanocnego przesiej z proszkiem do pieczenia, dodaj cukier, jajko, margarynę. Zagnieć ciasto na mazurka wielkanocnego. Następnie owiń w folię spożywczą i włóż na godzinę do lodówki. 3/4 ciasta na mazurka wielkanocnego rozwałkuj na prostokąt i ułóż na blasze wyłożonej papierem do pieczenia. Z pozostałej części ciasta na mazurka wielkanocnego uformuj wałek i przylep go po brzegach do placka.

Białka jajka ubij z 1/3 szklanki cukru pudru, dodaj kakao, ubij. Wyłóż na ciasto - na mazurek wielkanocny. Suszone śliwki i gruszki pokrój w paski. Ze śliwek ułóż napis "ALLELUJA". Z gruszek zrób "palemki". Rodzynkami udekoruj brzegi. Teraz Twój na mazurek wielkanocny wygląda dokładnie tak, jak powinien, aby udekorować stół wielkanocny.

Ciasto - mazurek wielkanocny - włóż do nagrzanego piekarnia na około 25-35 minut. Ale pamiętaj, że piekarniki różnie pieką ciasto - także mazurka, więc musisz skontrolować patyczkiem czy mazurek dobrze się upiekł.

Mazurek wielkanocny po wyjęciu z pieca przełóż na ładny talerz i udekoruj: borówką, kurczaczkami, itp. Życzymy Wesołych i smacznych Świąt Wielkanocnych i aby Twój tradycyjny mazurek wielkanocny był równie smaczny jak nasz mazurek wielkanocny smiley.

Mazurek wielkanocny Mazurk wielkanocny

Zobacz w menu podobne przepisy kulinarne podobne do: Mazurek wielkanocny przepis przygotowanie tradycyjnego mazurka

Mazurek Wielkanocny - przepis, przygotowanie * Mazurek Wielkanocny - przepis, przygotowanie * Mazurek Wielkanocny - przepis, przygotowanie

Polski

Języki