Rogaliki przepis składniki przygotowanie - jak zrobić rogaliki

Rogaliki z wody składniki, przepis, przygotowanie wypieków

 

Rogaliki z wody składniki, przepis, przygotowanie wypieków

Rogaliki z wody Rogaliki z wody

Składniki do przygotowania potrawy Rogaliki z wody składniki, przepis, przygotowanie wypieków

Ciasto:

6 dag drożdży, 1 szklanka cukru, 1 szklanka mleka, 3 szklanki mąki pszennej, 1 szklanka mąki pszennej na podsypanie, 3/4 kostki masła, 3 jajka, słoik dżemu truskawkowego

Lukier:

3/4 szklanki cukru pudru, 3 łyżki wody, kilka kropel olejku rumowego

 

 

Rogaliki z wody składniki, przepis, przygotowanie wypieków zdjęcie smakołyków

zdjęcie smakołyków: Rogaliki z wody składniki, przepis, przygotowanie wypieków

 

 

 

 

 

 

 

 

Przygotowanie wypieków Rogaliki z wody składniki, przepis, przygotowanie wypieków

Drożdże rozkrusz w garnuszku, dodaj 1 łyżkę cukru, zalej 1/2 szklanki mleka, lekko podgrzej, wymieszaj, odstaw do wyrośnięcia.

Do misy przesiej mąkę, zrób dołek, wlej zaczyn z drożdży, lekko wymieszaj z niewielką ilością tej mąki. Masło rozpuść w rondelku, przestudź. Do misy z mąką i drożdżami dodaj cukier, jajka, pozostałe mleko i płynne masło.

Ciasto na Rogaliki z wody dobrze wyrób, gdyby było jeszcze za rzadkie dosyp jeszcze mąki. Uformuj kulę, zanuż w misce z wodą na 40 minut.

Następnie ciasto na Rogaliki z wody wyjmij z wody, wyłóż na oprószoną mąką stolnicę, wyrabiaj i podsypuj mąką do momentu, aż ciasto będzie nadawało się do wałkowania. Uformuj je w kształcie bagietki. Podziel nożem na kilka części. Każdą porcję ciasta rozwałkuj w kształcie koła, przetnij koło na osiem części - trójkątów. Na szerszej części trójkąta połóż 1/2 łyżeczki dżemu i z tego miejsca zwiń trójkąt w rogalik. Tak samo zrób z pozostałym ciastem.

Rogaliki z wody ułóż na uprzednio wysmarowanej tłuszczem blaszce i wstaw do nagrzanego piekarnika na ok. 25 minut i piecz w temperaturze 180 stopni.

Rogaliki z wody Rogaliki z wody

 

Wyjmij Rogaliki z wody, ostudź. Chłodne Rogaliki z wody polej lukrem otrzymanym z wymieszania cukru pudru, wody i olejku.

Rogaliki z wody Rogaliki z wody

 

 

Zobacz podobne potrawy do: Rogaliki z wody składniki, przepis, przygotowanie wypieków

Polski

Języki