Zamki, pałace, dwory - ZAMEK W DRZEWICY

Wielkanocn przepisy dania obiadowe ciasta potrawy wypieki

Zamki, pałace, dwory: Drzewica, Gorzkowice, Inowłódz, Łęczyca, Łowicz, Lutomiersk

 

ZAMEK W DRZEWICY

 

zamek w Drzewicy - zdjęcie

 

 

Miejsce pełne legend - chętnie zwiedzane przez dorosłych, młodzież i dzieci

 

 

ZAMEK W DRZEWICY  - ruiny - zdjęcie

 

 

 

Położenie ZAMKU W DRZEWICY

Drzewica to niewielkie miasto położone na północnym skraju Wzgórz Opoczyńskich w dolinie rzeki Drzewiczki. Położona jest we wschodniej części województwa łódzkiego przy drodze wojewódzkiej nr 728. Ruiny zamku znajdują się w południowo – wschodniej części miasta.

 

 

Historia ZAMKU W DRZEWICY

Budowlę - ZAMEK W DRZEWICY - wzniesiono w I połowie XVI wieku z inicjatywy prymasa Macieja Drzewieckiego herbu Ciołek w jego starych rodowych posiadłościach.

ZAMEK W DRZEWICY założono na planie prostokąta usytuowanego na osi wschód – zachód. W narożach znajdują się cztery kwadratowe wieże ustawione skośnie. W północno – wschodniej wieży ZAMKU W DRZEWICY znajdowała się brama wjazdowa dla pojazdów konnych i furtka dla pieszych. W wieży znajdowały się trzy kondygnacje mieszkalne do których prowadziły zewnętrzne ganki ze schodami od strony dziedzińca. Zachodnie skrzydło dziedzińca wypełniał budynek mieszkalny z dwoma wieżami. ZAMEK W DRZEWICY wzniesiono z miejscowego piaskowca, jedynie niektóre elementy wykonano z cegły. zamek w Drzewicy - zdjęcie

 

ZAMEK W DRZEWICY  - ruiny - zdjęcie

 

 

Od 1651 r. ZAMKIEM W DRZEWICY gospodarowały siostry bernardynki, które po spaleniu klasztoru Drzewieckiego przeniosły do zamku swój konwent.

Kres świetności ZAMKU W DRZEWICY przyniósł pożar, który wybuchł w 1814 r. i zniszczył niemal cały obiekt.

Do dziś spoglądając na ZAMEK W DRZEWICY - ogromne wrażenie wywierają cztery potężne narożne wieże. Możemy podziwiać ślady mostu zwodzonego, niegdyś przerzuconego przez fosę wypełnioną przez wodę z rzeki Drzewiczki.

Ruiny ZAMKU W DRZEWICYw Drzewicy są niezwykłym ewenementem, gdyż stan ich zachowania pozwala niemal dokładnie odtworzyć stan pierwotny. Jednak ZAMEK W DRZEWICY jest obecnie w rękach prywatnych i nie wiadomo jakie będą jego dalsze losy.

Z ZAMKIEM W DRZEWICY związanych jest wiele legend. Jedna z nich głosi, że w gwiaździstą noc na murach można dojrzeć procesję sióstr bernardynek. Zakonnice obchodzą wszystkie komnaty, słychać ich modlitwy, płacz. W kaplicy modlą się i proszą o wybaczenie za to, że nie dopilnowały obowiązków i zaprószyły ogień, a to było przyczyną pożaru.

 

Polski

Zamki wspaniałe polskie video

Lubelskie Lublin zamek rynek

Zamek w Uniejowie i park zamkowy to wspaniałe miejsce na spacery zakochanych i turniej rycerski

Zamki wspaniałe polskie filmy

Kaliskie zamki staropolskie

Oporów zamek rycerski

Zamki wspaniałe polskie filmy

Zobacz filmowe pokazy zdjęć wspaniałych polskich zamków

Zobacz filmowe pokazy zdjęć wspaniałych polskich zamków

Zobacz filmowe pokazy zdjęć wspaniałych polskich zamków

Łęczyca turniej rycerski na zamku video

 

portal kulinarny utrzymywany jest z reklam

więc bądź wyrozumiały/a

Języki