AI w edukacji Część 2 Praktyczne pomysły na kreatywną edukację

AI w edukacji Część 2 Praktyczne pomysły na kreatywną edukację

Witajcie w świecie, gdzie Wielki Mag Merlin bez wahania zamieniłby swoją różdżkę na algorytm, a uczniowie rozwiązują równania matematyczne przy pomocy sztucznej inteligencji. „AI W EDUKACJI Część 2 praktyczne pomysły na kreatywną naukę”, to poradnik, który może nie nauczy Was kodowania, ale z pewnością pokaże, jak algorytmy sztucznej inteligencji mogą pomagać w nauce. Właśnie tutaj spróbuję zmienić Wasze podejście do nauki. Pomoże AI! Czy zdecydujesz się na szybki update?

Zabiorę Was w podróż, gdzie sztuczna inteligencja i nauka tworzą tak naturalne połączenie, że Darwin by się nie powstydził. No, może trochę przesadziłem. Ale tylko nieco. Poznając ten poradnik, mam nadzieję, że poczujecie chemię do chemii, a miętę do mięty :). A fizyka? Oj, poczujecie przyciąganie, bo tutaj grawitacja, to nie tylko spadające jabłka, ale i intrygujące pomysły.

Zanurzcie się w geografii, gdzie AI pomoże Wam zwiedzić świat bez wychodzenia z klasy, a na lekcjach języków obcych technologia pokaże … język i to dosłownie! Ale bez obaw, wszystko może się obyć całkiem kulturalnie. Bo czy zastanawialiście się kiedyś, jak by to było, gdybyście mogli teleportować się w czasie i przestrzeni? Dzięki sztucznej inteligencji, geografia i historia mogą stać się naszymi prywatnymi wehikułami – właśnie: czasu oraz przestrzeni. Możemy eksplorować piramidy bez piasku w butach i przemierzać Wielki Mur Chiński, nie martwiąc się o kondycję. A wszystko to podczas jednej lekcji. Z małą przerwą na herbaciany detoks ;).

A gdyby tak Twoi uczniowie mogliby „zobaczyć” dźwięki? Kreatywne pomysły na lekcje muzyki z AI pozwolą im wizualizować harmonię i zobaczyć, jak wygląda piękno symfonii. Może nawet odkryją, że Beethoven czy Chopin mieli swoje własne rodzaje playlist – tylko nieco mniej cyfrowe ;).

Inne przedmioty? Proszę bardzo! Zajrzyj w głąb tego poradnika. Zobacz pozostałe propozycje na ciekawe, inspirujące i głęboko wciągające lekcje dla uczniów, ale także i dla wspaniałych nauczycielek oraz nauczycieli.

Edukatorzy i edukatorki oraz Ty – szanowna Dyrekcjo! Wzmocnijcie swoje super moce dzięki narzędziom AI, które pomogą zarządzać Waszą klasą oraz nauką: skutecznie, efektownie i efektywnie. A zarządzanie placówką? AI to Wasz nowy, niezawodny doradca biznesowy, a może doradczyni do spraw promocji szkoły? Twój wybór! W każdym razie – na pewno nie poprosi Ciebie o urlop. A do tego zawsze ma czas i niesamowity poziom empatii oraz zrozumienia. Zawsze możesz liczyć na życzliwość w jego (i/lub jej) … chciałbym powiedzieć – „ustach”, ale to byłoby (jeszcze!) zwykłą przesadą. Choć zapewne już niedługo, w niedalekiej przyszłości … hmm, no wiesz. Roboty, itd.

okładka ebook AI w edukacji Część 2 Praktyczne pomysły na kreatywną edukację

„AI w edukacji CZĘŚĆ 2” to poradnik, który powinien znaleźć się na półce każdego edukacyjnego optymisty. Bo przecież kto nie chciałby mieć klasy pełnej uczniów z uśmiechem szerokim jak po wciągającej robotyce z AI? Zapraszamy Was do niesamowitego świata, w którym sztuczna inteligencja nie jest tylko dwoma literami, ale mostem między ludzką wyobraźnią, a rzeczywistością. I to nie tylko ludzką. Świata, gdzie edukacja przełamuje wszystkie znane granice, a nauczanie staje się przygodą. Gotowi na start? Zaczynamy?

Zapraszamy do lektury, która Was nie tylko nauczy, ale i rozbawi. Bo kto powiedział, że edukacja musi być nudna? Wszystko to i dużo, dużo więcej można osiągnąć wykorzystując możliwości niesamowitych modeli AI.

Kontynuujmy wspólnie tę wspaniałą przygodę z AI …

Mam przyjemność przedstawić drugą część poradnika, który, jak zakładam, będzie dla Was inspirującym przewodnikiem po fascynującym świecie AI. Na kolejnych stronach tej książki znajdziesz przykłady zastosowań sztucznej inteligencji w edukacji, choć nie zabraknie także odniesień do innych dziedzin życia.

Współczesne technologie AI otwierają przed nami wszystkimi zupełnie nowe, nieznane dotychczas horyzonty kreatywności oraz możliwości dydaktycznych. Większość z nich jeszcze całkiem niedawno byłoby nawet trudnym do pomyślenia. A tym bardziej nie do zastosowania. Moja książka ma na celu nie tylko zainspirować Ciebie do wykorzystywania AI w nauczaniu różnych przedmiotów, ale również dostarczyć konkretne narzędzia i pomysły, jak można to zrobić efektywnie oraz bezpiecznie.

Zagłębiając się w treść niniejszego poradnika, znajdziecie praktyczne propozycje zastosowań AI w biologii, chemii, matematyce, fizyce, językach obcych oraz wielu innych dziedzinach edukacji szkolnej. Wszystko po to, aby uatrakcyjnić proces nauczania celem uczynienia go bardziej interaktywnym, zrozumiałym i angażującym dla dzieci oraz młodzieży.

W tej części poradnika dużo uwagi poświęcam także ciekawym narzędziom oraz metodologiom, które mogą wspierać nauczycieli w ich codziennej, szkolnej pracy. Spróbuje udowodnić Tobie, że sztuczna inteligencja może być zarówno codziennym pomocnikiem, jak i wielką inspiracją. Efektem Waszej współpracy, powinno być zwiększenie zainteresowania wśród uczniów danym przedmiotem nauczania. Ciekawsze, bardziej kreatywne zajęcia mogą się okazać drogą do lepszego przyswajania szkolnej wiedzy.

Nie unikam w tym poradniku także trudnych tematów, jak potencjalne zagrożenia płynące z masowego wdrożenia sztucznej inteligencji, zarówno dla uczniów, nauczycieli, jak i całej społeczności edukacyjnej. Właściwe podejście do zastosowania AI, powinno uwzględniać między innymi kwestie etyczne oraz społeczne. Jest szansa, że właściwe wyważenie pomiędzy korzyściami i zagrożeniami da pozytywny efekt w rozwoju młodego człowieka oraz ludzkiej społeczności.

Podsumowując: mam nadzieję, że ten poradnik stanie się dla Was:

  • niezmiernie cennym źródłem fachowej wiedzy oraz pomysłów, które ożywią każdą szkolną lekcję,
  • skuteczną pomocą w przygotowaniu uczniów do życia w świecie przyszłości, gdzie zapewne technologia AI odgrywać będzie kluczową rolę.

Spis treści – AI w edukacji Część 2 Praktyczne pomysły na kreatywną edukację

Nota Wydawcy
Od autora
Wprowadzenie do poradnika
SPIS TREŚCI
KREATYWNE POMYSŁY WYKORZYSTANIA AI W EDUKACJI SZKOLNEJ
BIOLOGIA – KREATYWNE POMYSŁY
CHEMIA – KREATYWNE POMYSŁY
ETYKA – KREATYWNE POMYSŁY
FIZYKA – KREATYWNE POMYSŁY
GEOGRAFIA – KREATYWNE POMYSŁY
HISTORIA – KREATYWNE POMYSŁY
INFORMATYKA – KREATYWNE POMYSŁY
JĘZYK OBCY – KREATYWNE POMYSŁY
JĘZYK POLSKI – KREATYWNE POMYSŁY
MATEMATYKA – KREATYWNE POMYSŁY
MUZYKA – KREATYWNE POMYSŁY
PLASTYKA – KREATYWNE POMYSŁY
PRZYRODA – KREATYWNE POMYSŁY
TECHNIKA – KREATYWNE POMYSŁY
WIEDZA O SPOŁECZEŃSTWIE – KREATYWNE POMYSŁY
WYCHOWANIE FIZYCZNE – KREATYWNE POMYSŁY
ZAJĘCIA WYCHOWAWCZE – KREATYWNE POMYSŁY

ZAGROŻENIA DLA NAUCZYCIELA WYNIKAJĄCE Z WYKORZYSTANIA AI
ZAGROŻENIA DLA UCZNIA Z WYKORZYSTANIA AI
ZAGROŻENIA BEZPIECZEŃSTWA DLA SPOŁECZNOŚCI WYNIKAJĄCE Z MASOWEGO WYKORZYSTANIA AI
JAK ZMNIEJSZYĆ ZAGROŻENIA BEZPIECZEŃSTWA – AI W EDUKACJI
AI – KORZYŚCI Z PUNKTU WIDZENIA NAUCZYCIELA
NARZĘDZIA OGÓLNE – CIEKAWE ROZWIĄZANIA AI
AI – NARZĘDZIA SPECJALISTYCZNE SZTUCZNE INTELIGENCJE WĄSKIE
PLATFORMY EDUKACYJNE OPARTE NA AI
NARZĘDZIA DO AUTOMATYCZNEGO OCENIANIA
CHATBOTY EDUKACYJNE
NARZĘDZIA DO ANALIZY SENTYMENTU
AI GRAFICZNE
AI DŹWIĘKOWE – MOWA
AI DŹWIĘKOWE – MUZYKA
AI FILMOWE – GRAFIKA I ANIMACJA 2D/3D
AI – KODY PROGRAMISTYCZNE
AI W ZARZĄDZANIU PLACÓWKĄ EDUKACYJNĄ
DODATEK OD AI – CZY UWAŻASZ, ŻE AI MOŻE ZASTĄPIĆ NAUCZYCIELA W SZKOLE?
PODSUMOWANIE
PODZIĘKOWANIA

ebooki Dariusz Goęłbiowski

Poznaj wszystkie części serii AI W EDUKACJI

Część 1 Praktyczny poradnik nie tylko dla nauczycieli

Część 2 Praktyczne pomysły na kreatywną naukę

O AUTORZE – DARIUSZ GOŁĘBIOWSKI

Trener/ Doradca biznesowy/ Programista webowy oraz aplikacji mobilnych / Pisarz.

okładka książki: AI w edukacji Część 1 praktyczny poradnik nie tylko dla nauczycieli

AI w edukacji Część 1

praktyczny poradnik nie tylko dla nauczycieli

Cena: 29,40 zł

okładka ebook: AI w edukacji Część 2 praktyczne pomysły na kreatywną naukę

AI w edukacji Część 2

praktyczne pomysły na kreatywną naukę

Cena: 39,90 zł

Część 1 Wprowadzenie

seria: Twoje bezpieczeństwo w świecie cyber i sztucznej inteligencji

Cena: 29,40 zł

okładka: Twoje bezpieczeństwo w świecie cyber i sztucznej inteligencji Część 2 Cyberhigiena

Część 2 Cyberhigiena

seria: Twoje bezpieczeństwo w świecie cyber i sztucznej inteligencji

Cena: 29,40 zł

Seria: Naturalne Zasady Życia

Poznaj kolejne przygody Maga Astilusa oraz jego towarzyszy broni: Tom I i Tom II

okładka ebooka Naturalne Zasady Życia Magowie, Hermonianie, Ludzie Tom II Ziemia Powrót Władcy Magii