Digital Publishing House


AI W EDUKACJI – DEFINICJA NA WESOŁO

Witajcie w fascynującym świecie AI, gdzie nauka spotyka się z wyobraźnią, a jedynymi granicami są te, które sami sobie postawimy.

AI nie jest ideałem. Niestety. Myli się tak jak .. człowiek. I to często w najmniej oczekiwanych miejscach. Potrafi poprawnie wykonać bardzo zaawansowane zadanie, a następnie myli się w czymś zupełnie prostym :). Zatem:

  • nauczycielu/ko – zanim powierzysz AI ocenianie prac domowych oraz przepiszesz uzyskane oceny – sprawdź wyniki okiem specjalisty/ki,
  • uczniu/ennico – decydując się na zlecanie AI własnych prac domowych czy nawet szkolnych, zastanów się czy aby nie prowadzisz swój umysł do samozagłady?
AI W EDUKACJI OKŁADKA ebooka

AI W EDUKACJI ebook

Część 1 Praktyczny poradnik nie tylko dla nauczycieli

Twój nowy cyfrowy kompan łączący świat wirtualny z rzeczywistym. Zobacz, jak sztuczna inteligencja może przestać być tylko hasłem z konferencji tech i stać się narzędziem w Twoich rękach. I to niezależnie od tego, czy jesteś nauczycielem, edukatorem, rodzicem, czy po prostu technologicznym entuzjastą.

W tym poradniku znajdziesz odpowiedzi na pytania, które mogą wydawać się zbyt zaawansowane dla początkujących, ale zarazem są wystarczająco dogłębne dla tych, którzy już stawiają pierwsze kroki w świecie AI. Pobierz „AI w edukacji Część 1” i niech to będzie pierwszy krok w stronę przyszłości, która z każdym dniem staje się coraz bardziej interaktywna, inteligentna i – dzięki AI – nieskończenie ciekawa.

więcej …

Początek przygody z AI może brzmieć jak opowieść z przyszłości, która nagle stała się teraźniejszością. To trochę jak dobra magia – logujesz się, piszesz tzw. prompta z zapytaniem, naciskasz jeden przycisk, a maszyna odpowiada: mądrym tekstem, tworzy sztukę, czy nawet doradza, jak lepiej żyć i być szczęśliwym/ą. Zastanawiałeś/aś się – skąd u niej taka wiedza? Ale nie martwcie się, drodzy nauczyciele, rodzice, uczniowie oraz wszyscy pozostali fani AI. Sztuczna inteligencja jeszcze nie zastąpi Was wszystkich. Nauczyciele ciągle będą potrzebni w każdej klasie! Przynajmniej w najbliższej przyszłości. Lecz czy można sobie wyobrazić, że AI może stać się Twoim – najnowszym, trochę ekscentrycznym kolegą czy też koleżanką. Wybór należy do każdego z nas. Ale mam wrażenie, poparte dużą pewnością, że już wkrótce bez AI nie będziemy sobie wyobrażali naszego życia.

Wyobraźcie sobie Sztuczną Inteligencję jako najbardziej cierpliwego nauczyciela lub nauczycielkę na świecie. AI nigdy nie marudzi na zbyt wiele pytań i zawsze ma czas, aby pomóc, bo nigdzie się nie śpieszy. Ale pamiętajcie – jak każdy nowy kolega, AI też ma swoje dziwactwa oraz słabe strony. Czasami nie do końca zrozumie Twoich żartów i weźmie wszystko dosłownie.

A czym/kim on/ona/ono jest? Oczywiście mam na myśli pojęcie:

SZTUCZNA INTELIGENCJA SI – AI ARTIFICIAL INTELLIGENCE

źródło – https://pl.wikipedia.org/wiki/Sztuczna_inteligencja

inteligencja wykazywana przez urządzenia sztuczne (w przeciwieństwie do inteligencji naturalnej) – jest ona często używana w kontekście „prawdziwej sztucznej inteligencji”. W informatyce i kognitywistyce oznacza także tworzenie modeli i programów symulujących choć częściowo zachowania inteligentne. Sztuczna inteligencja jest także przedmiotem rozważań filozofii oraz przedmiotem zainteresowania nauk społecznych.

Powyższy tekst pochodzi z książki:

AI W EDUKACJI

Część 1 Praktyczny poradnik nie tylko dla nauczycieli (premiera: 15.04.24r.)

Poradnik: AI W EDUKACJI znajdziesz także w dobrych księgarniach on-line ;).